TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
PTT 1. Lig Play Off tarihleri belli oldu 28.04.2014
PTT 1. Lig Play Off tarihleri belli oldu

Spor Toto Süper Lig'e yükselecek son takımın belirleneceği PTT 1. Lig Play Off müsabakalarının tarihleri belli oldu.

Buna göre, PTT 1. Lig Play Off Yarı Final 1. Müsabakaları 9 Mayıs 2014 Cuma günü, rövanş müsabakaları ise 13 Mayıs 2014 Salı günü oynanacak. Final müsabakası ise 18 Mayıs 2014 Pazar günü yapılacak.  Müsabakaların başlangıç saatleri ve Final müsabakasının yeri önümüzdeki günlerde açıklanacak.
 
PTT. 1. Lig Play Off müsabakaları ile ilgili "2013-2014 sezonu PTT 1. Lig Müsabakaları Statüsü'nde" yer alan madde şöyle:

"PTT 1. Lig Müsabakaları Statüsü

Madde 3- Müsabaka Sistemi
…
(4) çift devreli lig müsabakaları sonunda ptt 1. lig'de 3., 4., 5. ve 6. sırayı alan toplam dört takım süper lige yükselecek 3. takımın belirleneceği play-off müsabakaları oynarlar.

a) söz konusu dört takımın katıldığı müsabakalar yarı final müsabakaları olarak adlandırılır ve bu müsabakalar çift maç eleme usulüne göre oynanır.

b) çift devreli lig müsabakaları sonunda ptt 1. lig'de 3. olan takım ile 6. olan takım, ilk müsabaka 6. olan takımın sahasında oynanacak şekilde; 4. olan takım ile 5. olan takım ise ilk müsabaka 5. olan takımın sahasında oynanacak şekilde eşleşirler. İkinci müsabakalar 3. ve 4. olan takımların sahasında oynanır.

c) bu müsabakalarda galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa, yani iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı eşit ise, ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

(5) final müsabakası tff tarafından tespit edilecek tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanır. final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlanırsa müsabaka on beşer dakikalık iki devre halinde uzatılır. uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. kazanan takım spor toto süper lig'e yükselen 3. takım olur. "

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.