TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 187. sayısı yayında 1.06.2020
TamSahanın 187. sayısı yayında

TamSaha dergisinin Haziran sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 187. sayısı da dopdolu.

Futbola üçüncü merhaba

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen futbolla yeniden buluşuyoruz. Son maçın 16 Mart'ta oynandığı Süper Lig, 88 günlük mecburi aranın ardından 12 Haziran'da bir kez daha start alacak ve kalan sekiz haftanın oynanmasıyla Cemil Usta sezonu tamamlanacak. Pandemi döneminin yeni kuralları ve Avrupa'daki son durum TamSaha'da…

Ferdi Kadıoğlu: "Millî Takım tercihimi teklif geldiğinde yapacağım"

Trabzonlu bir baba ve Kanadalı balerin bir annenin ikinci evladı olarak Hollanda'da dünyaya geldi. Dört yaşında futbola başlarken, sporla ilişkisini tenis, judo ve jimnastikle de sürdürdü. 2018'de geldiği Fenerbahçe'de yüksek top tekniği ile dikkat çekiyor. Gençler düzeyinde Hollanda formasını giyen 21 yaşındaki oyuncu, Millî Takım tercihi için "Türkiye, Hollanda ve Kanada'yı seçebilirim. Tercihimi teklif geldiğinde yapacağım" diyor.

Erol Bulut: "İşin sırrı hedef ve vizyon"

Futbol sevdası yüzünden 37 yaşına kadar yeşil sahalardan kopamadı. Türkiye'de Fenerbahçe, Yunanistan'da da Olympiakos'ta şampiyonluklar yaşadı. Bu iki ülkenin yanı sıra Almanya ve Ukrayna liglerinde de top koşturdu. Futbola olan aşkını teknik direktör olarak sürdürürken önce Yeni Malatyaspor, şimdi de Alanyaspor'daki başarısıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Genç teknik adamla futbolculuk geçmişini, teknik direktörlük günlerini ve hayallerini konuştuk…

Danijel Aleksic: "Yetenek yetmez, profesyonel olmak lâzım"

Önce Yeni Malatyaspor'da şimdi de Başakşehir'de keyifle izlenen bir oyuncu… Erken yaşta Genoa'ya yaptığı yanlış transferin beş yılına mal olduğunu söylerken, kendisini öne çıkaran özelliklerin yetenek, odaklanma ve ciddiyet olduğunu söylüyor. "Gittiğim her takımda örnek aldığım, çalışma etiğine saygı duyduğum ve pek çok şey öğrendiğim oyuncular oldu. Onlardan öğrendiğim şey, ne kadar yetenekli olursanız olun profesyonel olmak zorunda olduğunuz, vücudunuza iyi bakmanız, beslenmenize dikkat etmeniz, antrenmandan önce ve sonra fazladan çalışmanız gerektiğiydi" diyen Sırp oyuncu, kariyer hikâyesini TamSaha ile paylaşıyor.

Ali Şansalan: "Kimse kendi kalesine gol atmak istemez!"

Türk hakemliğinin parlayan yıldızlarından birisi… Henüz 32 yaşında. 8 yaşından beri futbolun içinde ve bir beden eğitimi öğretmeni. Yardımcı hakemlikten hakemliğe geçişini "Kontrolün tamamen bende olması lâzım. Arabadayken bile yan koltukta oturmaktan rahatsız olurum" diye açıklıyor. İyi hakemliğin şartlarını "Öncelikle iyi bir atlet olmanız gerekiyor. Pratik düşünebilme yeteneği, empati yapma özelliği ve futbolun doğasını bilmeniz gerek" diye sıralıyor ve hakem hatalarıyla ilgili sert eleştirilere başlıktaki cevabı veriyor.

Ayrıca, "Brezilya-1970: Yarım asırlık efsane", "En iyi 10 hakem", "Robert Herbin: St. Etienne'in özel ismi", "Doyulamayan yıldızlar", "Meşin yuvarlaktan uzak kalamayanlar" ve "Newcastle: Yeni süper güç adayı" dosyaları ile TamSaha'nın 187. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.