TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 180. sayısı yayında    1.11.2019
TamSahanın 180. sayısı yayında   

TamSaha dergisinin Kasım sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 180. sayısı da dopdolu.

Millî Takım: Tarihin kapısındayız!

Millî Takımımız, büyük turnuvaların grup elemeleri sistemiyle oynandığı tarihten bu yana Avrupa Şampiyonası finallerine dört, Dünya Kupası finallerine de bir kez katılma hakkını kazandı. Bu elemelerin hiç birisinde grubunu lider olarak tamamlayamayan ay-yıldızlılar, EURO 2020 elemelerini ilk sırada bitirip yeni bir hedefe daha ulaşmak istiyor.
 
Cenk Tosun: "Futbolcu olduğumu EURO 2016'da anladım"

Millî Takımımızın Everton'lı golcüsü, "Böylesine önemli bir turnuvanın, böylesine büyük bir organizasyonun bir parçası olduğumu idrak edince futbolcu olduğumu hissettim. Bu hissiyatı tekrar tecrübe etmek, bu turnuvada daha fazla maç oynamak ve goller atmak" istiyorum diyor.

Çağlar Söyüncü: "Liderlikten başka senaryo düşünmedik"

Millî Takımımızın giderek olgunlaşan genç stoperi, Leicester'deki hayatından Millî Takım'daki atmosfere, gruptaki şansımızdan teknik direktörümüz Şenol Güneş'e önemli açıklamalarda bulundu.

Loret Sadiku: "Bir mülteci çocuğu her şeyin en iyisini yapmak zorunda"

Savaş sebebiyle mülteci konumuna düşen Kosovalı Arnavut bir ailenin çocuğu olarak İsveç'te büyüdü. Bir mülteci çocuğu olmanın zorladığı hayat mücadelesinin kendisine güç ve olgunluk kazandırdığını söylüyor. Jonas Thern'le uzun süre çalışmanın bir başka avantajı olduğunu vurguluyor. Ülkemize Mersin İdman Yurdu forması ile girip şimdilerde Kasımpaşa için ter döken orta saha oyuncusu, ilginç hikâyesini TamSaha'ya anlattı.

Ersoy Sandalcı: "En iyisi Alex'ti"

10 yılda 10 kupa kaldırdığı ve kaptanlığını yaptığı Fenerbahçe'de "Didi'nin Prensi" olarak anıldı. Bir orta saha efsanesi olarak, Türkiye'ye gelen en iyi orta saha oyuncusunun Alex olduğunu söylüyor ve "Kişiliği ile de örnek bir insandı. Keşke gelen yabancıların hepsi Alex'in, Hagi'nin, Popescu'nun kalitesinde olsa" diyor.

Ayrıca, "Türkiye-Arnavutluk: Türk inadı!", "Fransa-Türkiye: Paris'te altın puan!", "EURO 2020 Elemeleri: Altı takım belli oldu", "Futbol elçilerimizin karnesi", "Futbol Ekonomi: Ücret eşitsizliği tartışmasında kim haklı?", "Avrupa Kupaları Tarihi: Türk usulü sürprizler", "Gönülden ırak yıldızlar ne âlemde?", "Luigi Riva: Gök Mavinin en skorer ismi", "Kurt Hamrin: Çizme'yi ısıtan kuzey rüzgârı" "Erling Braut Haaland: Golün yeni markası", "Isaac Promise: İçimizden biriydi" dosyaları ile TamSaha'nın 180. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.