TR
EN
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
TESYEV'in Yeni Başkanı Murat Aksu Oldu 20.01.2023
TESYEVin Yeni Başkanı Murat Aksu Oldu
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı'nın (TESYEV) yeni başkanı, bugün gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul'da Dr. Av. Murat Aksu oldu.

Kurucu Başkanı Yavuz Kocaömer'in geçtiğimiz Kasım ayında vefat etmesi nedeniyle İstanbul Dedeman Otel'de olağanüstü toplanan Genel Kurul'a tek aday olarak giren Dr. Av. Murat Aksu üyelerin tamamının oyunu alarak başkanlığa seçildi.

Aksu'nun başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Burak Sarıca, Kazım Ali Kiremitcioğlu, Carmen Aparicio Bustos Samsunlu, Fikret Ercan, Hasan Gocay, Ali Evren Doğru, İkbal Yiğitalp, Murathan Kalyoncu

Seçilmesinin ardından bir açıklama yapan TESYEV Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, "Rahmetli Yavuz Ağabeyin önderliğinde yaklaşık çeyrek asır önce çıktığımız yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan Yavuz Kocaömer'in bize devrettiği bayrağı Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarımla birlikte daha da ileriye taşımak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. TESYEV bundan sonra da engellilerin her türlü ihtiyacını gidermek için çalışmalarını sürdürecektir. Türkiye'nin dört bir yanındaki yardıma muhtaç engelli vatandaşlarımızın daima yanında olacağız." diye konuştu.

Murat Aksu, Aralık 2022'de de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi'nin (TMPK) başkanlığına seçilmişti.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız