TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Teşekkürler Paralimpik Milli Takım 5.09.2021
Teşekkürler Paralimpik Milli Takım
Türkiye, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda 2 altın, 4 gümüş, 9 bronz olmak üzere kazandığı 15 madalya ile 7. kez katıldığı oyunlar tarihinin madalya rekorunu kırarak Japonya'da önemli bir başarıya imza attı. 

Azmin, sabrın ve mücadelenin sembolü olan Paralimpik sporcularımız, bu oyunlarda da ortaya koydukları hırs ve kazandıkları başarılarla bizlere ilham kaynağı ve örnek oldu. 

Tokyo'da bizlere altın madalya gururu yaşatan Abdullah Öztürk (Masa Tenisi) ile Kader Çelik, Şeydanur Kaplan, Sevda Altunoluk, Sevtap Altunoluk, Reyhan Yılmaz ve Fatma Gül Güler'den oluşan Golbol Kadın Milli Takımı, gümüş madalya alan Öznur Cüre ve Bülent Korkmaz ikilisinin oluşturduğu Makaralı Yay Karışık Takımı (Okçuluk), Nihat Türkmenoğlu (Okçuluk), Ayşegül Pehlivanlar (Atıcılık) ve Meryem Betül Çavdar (Tekvando), ülkemize bronz madalya getiren Ali Öztürk, Nesim Turan, Kübra Korkut (Masa Tenisi), Zeynep Çelik, Recep Çiftçi (Judo), Besra Duman (Halter), Sevilay Öztürk (Yüzme), Bahattin Hekimoğlu (Okçuluk), Mahmut Bozteke (Tekvando) başta olmak üzere, oyunlarda yarışıp Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden tüm sporcularımıza gönülden teşekkür ederiz. 

Halkımızı gururlandıran ve hepimize büyük mutluluklar yaşatan tüm sporcularımızı ve başarıda emeği olan herkesi tebrik eder, 2024 Olimpiyatlarında daha büyük başarılar kazanılmasını temenni ederiz. 

32. Yaz Olimpiyat Oyunları'nın ardından 16. Yaz Paralimpik Oyunları'nı da yerinde takip ederek sporcularımızı yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve tüm heyetine teşekkür ederiz. 

Bu vesileyle bir kez daha; Türk sporunun gelişimine büyük destek sağlayan ve Paralimpik sporcularının daima yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Futbol Federasyonu
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.