TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Moldova-Türkiye resmi maç yemeği düzenlendi 10.09.2019
Moldova-Türkiye resmi maç yemeği düzenlendi
Geri
İleri

A Milli Takımımızın, Moldova ile Zimbru Stadyumu'nda oynayacağı 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu karşılaşması öncesinde resmi yemek organizasyonu düzenlendi.

Başkent Kişinev'de gerçekleşen yemekte Türkiye Futbol Federasyonu'nu TFF Başkanı Nihat Özdemir, 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu, Alkın Kalkavan, Genel Sekreter Kadir Kardaş temsil etti.

Moldova Futbol Federasyonu adına Başkan Leonid Oleinicenco, CEO Adrian Ixari ve Genel Sekreter Nicolai Cebotari'nin katıldığı yemekte, Türkiye Cumhuriyeti Kişinev Büyükelçisi Gürol Sökmensüer ile UEFA delegesi Sergio Dicesare de yer aldı. 

Servet Yardımcı: "Umarız tarih yine tekerrür eder"

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, yemekte yaptığı konuşmada "Moldova'da bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Burada dostlarımızın, arkadaşlarımızın arasındayız. Mayıs ayında Federasyon Başkanlığına seçilmesi nedeniyle Leonid Oleinicenco'yu tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum. Umarım Moldova futbolu onunla iyi bir süreç yaşar. İnanıyorum  ki kendisinin başkanlığı döneminde iş birliğimiz artarak devam edecektir. Moldova, Ukrayna, Romanya ve Türkiye olarak ortak gençler futbol turnuvaları düzenleyelim. Böylece hem dostluklarımız pekişsin hem de ülkeler birbirine katkı sağlasın" dedi.

A Milli Takımımızın 2002 Dünya Kupası elemeleri ile 2000 ve 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Moldova ile aynı grupta yer aldığını ve gruptan çıktığını hatırlatan Servet Yardımcı, "Hepsinde de biz finallere katıldık. Umarım Moldova ile yer aldığımız bu gruptan da biz çıkarız ve tarih tekerrür eder" şeklinde konuştu.

"En kısa zamanda İstanbul'da bir araya gelip gelecekteki proje ve iş birliği konularını görüşebiliriz" diyerek Oleinicenco'yu Türkiye'ye davet eden Servet Yardımcı, maç için de Moldova'ya başarı temennisinde bulundu ve "İki taraf için de önemli karşılaşma. Bizim açımızdan Avrupa Şampiyonası finalleri hedefimize ulaşmak için kazanarak yolumuza devam etmek çok önemli. Stadyumda ve televizyonları başında olacak tüm futbolseverlere dostluk ve Fair-Play dolu bir maç diliyorum" ifadelerini kullandı.

Moldova Federasyonu Başkanı Leonid Oleinicenco ise "Sizleri Kişinev'de ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye bizim için dost ülke, kapılarımız daima açık. İş birliğine hep hazırız. Bugün iyi bir maç olmasını diliyorum. Dostluk galip gelsin" dedi. Türkiye Büyükelçisi Gürol Sökmensüer'e futbolun gelişimine destekleri için teşekkür eden Oleinicenco, "UEFA'nın bu tür organizasyonlara ön ayak olması çok önemli. Delege Sergio Dicesare nezdinden UEFA'ya da çok teşekkür ediyoruz" dedi.   

Türkiye'nin Kişinev Büyükelçisi Gürol Sökmensüer de, Türkiye ve Moldova Futbol Federasyonlarına teşekkür ettiği konuşmasında "İki dost ülke karşı karşıya gelecek. Umarım iyi maç olur. Dostluk kazansın" dedi.

Organizasyon karşılıklı hediye takdimlerinde bulunulması ile sona erdi.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.