TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Vodafone Arena'nın açılışı yapıldı 10.04.2016
Vodafone Arenanın açılışı yapıldı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün yapımı tamamlanan stadı "Vodafone Arena"nın protokol açılışı bugün yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Hırvatistan Futbol Federdasyonu Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Davor Suker, TFF Başkanvekilleri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, UEFA Genel Sekreteri Theodore Theodoridis, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, TFF Genel Sekreteri, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri ile siyaset ve spor camiasından çok sayıda kişi katıldı.

Vodafone Arena'nın açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra diğer katılımcılar birlikte kesti.

Açılış töreni ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle sahaya indi.

Recep Tayyip Erdoğan, sahaya inmeden önce protokol tribününde bir süre oturarak Fikret Orman'dan bilgi aldı. Sahanın ortasına geçen Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Akif Çağatay Kılıç, Fikret Orman ve Fatih Terim bir süre topla paslaştı.

Tören sırasında ise Erdoğan, Davutoğlu, Gül ve Orman yan yana otururken, Beşiktaş atkısı taktılar.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a özel hazırlanmış bir gazete hediye etti. Gazetenin ilk sayfasında Erdoğan'ın futbol oynadığı yıllardan kalan fotoğrafının yer aldığı görülürken, haberlerin içeriğinde Recep Tayyip Erdoğan'ın İnönü Stadı'nda futbol oynadığı dönemlerden oluşan yazılar olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Beşiktaş'ın bugününde ve geleceğinde söz sahibi herkes için artık yeni bir dönem başlıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Vodafone Arena"nın açılış törenindeki konuşmasına, "Vodafon Arena'yı demek biraz zor geliyor bana. Vodafone Arena stadımızın, Kartalımızın yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum. Kara Kartalımıza yeni stadında başarılı müsabakalar, bol gollü galibiyetler temenni ediyorum"  diyerek başladı.

Beşiktaş'ın 1970'li yıllarındaki stadına değinen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şöyle düşündüm, bayağı gerilere gidelim dedim yani 70'li yıllar. Şeref Stadında oynadığımız yıllar ve Beşiktaş'ın altyapısının da Şeref Stadında oynadığı yıllar, hazırlıklarını yaptığı yıllar. Öyle çim saha falan yok. Toprağın, çukurların içinde düştüğünüz zaman zımpara tamamen vücudun derilerini falan kalkıp gittiği yıllar. O zaman Beşiktaş orada hazırlanır, alt yapı orada çalışmalarını yapar. Tabi şimdi Fulya'da alt yapı olarak çalışmalarını yapmak, orayı da aynen bununla beraber hazırlıklarını yapmak suretiyle bir taraftan alt yapı, bir taraftan buradaki hakikaten dünyada örnek stadyumlardan birine kavuşmak, bir merhalenin bir gelişmenin, bir adımın en güzel örneklerinde biri oldu."

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türkiye'nin en eski, en köklü spor kulüplerinden olan Beşiktaş'ın aslında böyle bir stadı çok önceden hak ettiğini belirterek, bugün Beşiktaş'ın gecikmiş bir hakkının teslim edildiğini kaydetti.

"Gördüğün kadarıyla Kara Kartalın şanına layık bir eser ortaya çıktı" diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu stadın projelerini Yıldırım Başkan da bana getirdiği zaman, o zaman ilk bazı taslak çalışmalar vardı. Onları da gördüğüm zaman kendisiyle özellikle şu dış görüntüyle ilgili benim de bazı temennilerim olmuştu. Sağ olsun şu anda da bakıyorum ki Fikret Başkan bunu aynen uygulamaya geçirmiş. Hayırlı olsun diyeceğim. İstanbul'umuza ve ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gerek başkan, gerek Beşiktaş camiası, gerek Vodafone. Tabi bu noktada hükümetimize de çok çok teşekkür ediyorum. Ciddi manada bir 50 trilyon civarında bir destek vermek suretiyle burası yapılmış oldu. Stadın inşası dahil olmak üzere kapsamlı bir sponsorluk anlaşmasıyla kulübümüze destek veren Vodafone ayrıca bu noktada teşekkür ediyorum. Tabi en büyük tebriği de Beşiktaşlılar hak ediyor."

"Artık yeni bir dönem başlıyor"

Kurulduğu günden beri iyi gününde, kötü gününde daima takımlarının yanında yer alan Beşiktaş taraftarının, heyecanı ve sadakatiyle farkını hep ortaya koyduğunu dile getiren Erdoğan, "Şu anda bulunduğumuz yer eski açık. Buraya eski açık derdik. Amatör kümede oynadığım zaman serbest giriş kartıyla gelir, eski açığın şu kapılarından içeriye girer, hatta hatta demir parmaklıklar arkasından seyrederdik. Buranın bizde öyle hatırası da var. Tabii karşı taraf malum yeni açık. Şimdi tabi her yönüyle gerçekten farklı bir güzelliği ortaya koyan ve artık rekabetin burada çok daha farklı yaşanacağı bir stat haline geldi. Centilmenlik noktasında her spor dalı da önemli. Ama milyonlarca taraftara sahip futbolda centilmenlik çok daha önemli. Coşkulu bir taraftar olmakla biliyorsunuz eğer bu centilmenliği sahaya ve futbolcularımızın, sporcularımızın o heyecanına, heyecan katar hale getirirsek, inanıyorum ki o zaman bu zaferlere Beşiktaş çok daha büyük zaferler katacaktır" görüşlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş taraftarının parmakla gösterilen diğer niteliklerinin yanında centilmenliği ile de akıllarda, hafızalarda yer etmeye devam edeceğini belirterek, açılışın yaptıkları muhteşem stadın etkileyici atmosferiyle Beşiktaş'ı ve buraya gelen tüm takımları ve tüm taraftarları kucaklayacağına özellikle inandığını söyledi.

Erdoğan, "Başkanından yönetim kurulu üyelerine, kongre üyelerinden taraftar derneklerine, teknik heyetinden futbolcularına, alt yapıdaki miniklere kadar Beşiktaş'ın bugününde ve geleceğinde söz sahibi herkes için artık yeni bir dönem başlıyor. Böyle muhteşem bir stada sahip olmak kadar inanıyorum ki onun hakkını da Beşiktaş camiası verecektir. Kimi düşünürler tıpkı insanlar gibi mekanların da bir ruhu olduğunu, kendilerini kullanan insanlara verecek mesajları bulunduğunu söyler. Beşiktaşlıların bu görkemli eserin ruhuna uygun bir spor performansı ve centilmenliği ortaya koyacaklarına yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Müzesiyle ve diğer tüm kullanım alanlarıyla sadece maçtan maça değil, sürekli halka ve spor camiasına hizmet veren bir eserin ortaya çıktığını, bu anlamıyla Vodafone Arena'nın farklı olduğunu dile getiren Erdoğan, "Temenni ederim ki diğer stadyumlarda da aynı özellikleri yakalarız. Artık derbi karşılaşmaları başta olmak üzere burada oynanan her maçı çok daha keyifle seyredeceğimizden hep birlikte emin oluruz." diye konuştu.

Türkiye'nin geçtiğimiz 13 yılda kat ettiği mesafeyi görmek için sadece spor alanlarında yapılanlara bakmanın dahi yeterli olduğuna inandığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Futbol takımlarımızın 13 yıl önce faaliyetlerini yürüttükleri alt yapı ile bugün sahip oldukları alt yapı arasında dağlar kadar fark var. Üstelik bu fark sadece dört büyükler diye ifade edilen takımlarla sınırlı değil. Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray statlarına kavuşmuştu. Daha sonra Başakşehir Fatih Terim Stadı, bugün bu kervana Beşiktaş'ı, inşallah yakın zamanda da Trabsonspor'un stadını dahil ediyoruz. Ama aynı şekilde Anadolu'nun her yerinde gerçekten sevinç ve gurur verici bir şekilde devasa statlar yükseliyor."

Yılbaşından hemen önce Bursaspor'un stadının açılışının yapıldığını, onun da muhteşem ve göz kamaştırıcı bir stat olduğunu ifade eden Erdoğan, aynı şekilde şu anda Afyon'daki stat inşaatının devam ettiğini, Antalya ve Konya'dakinin açıldığını kaydetti.

Milli Takım'ın iki maçını Konya'daki statta yaptığını, başarılı neticelerle bir dönüm noktası olduğunu belirten Erdoğan, Mersin'dekinde Akdeniz Oyunları'nın yapıldığını, Sivas'taki yeni stadın da tamamlayıp hizmete açılacağını söyledi.

"29 stat sporcularımıza kazandırılmış olacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı şehirlerde 14 stadın daha inşa halinde olduğunu, 9 ayrı statla ilgili teknik hazırlıkların da ayrıca sürdüğünü, kısa sürede onların da inşasına başlanacağını dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Böylece çeşitli illerimizde 29 adet stat kulüplerimize sporcularımıza, vatandaşlarımıza kazandırılmış olacak. Türkiye genelinde 13 yılda 321 futbol sahası, sporcularımızın kullanımına sunuldu. Diğer spor salonlarını, yüzme havuzlarını, atletizm pistlerini saymıyorum. Sadece futbol sahalarından bahsediyorum. Çünkü gündem o. Bütün bunlarla beraber Beşiktaş, özellikle kulübümüz olarak, burada ilçemizin kulübü olarak farklı bir anlam ifade ediyor. Alt yapısıyla bir zamanlar özellikle Serpil hoca zamanını hatırlarım. Hakikaten çok güçlü bir alt yapısı vardı. Hayatta olduğunu öğrendim. Sağlık, sıhhat, afiyetler diliyorum kendisine. Bu şekilde de örnek bir kulüp durumundaydı. Şu anda da temennim odur ki kendi alt yapısından yetiştirdikleriyle yine inşallah Beşiktaş geleceğe çok daha farklı bir şekilde yürüsün. Alt yapısı güçlü olduğu taktirde kulüp ve sporcu sayılarında da adeta bir zamanlar patlamalar yaşandı, bundan sonra da yaşanacaktır. Ama önemli olan bir şey var. Bakınız lisanslı sporcu sayısı, 278 binden şu anda 6 milyon 225 bine, kulüp sayısı da 6 binden 14 bine yükselmiş vaziyette. Belki şu ana kadar olimpiyatları düzenleme hakkını elde edemedik ama olimpiyatlar için sporcu hazırlama ve alt yapı inşa etme konusunda ciddi mesafeler kaydettik ve 13 yılda ev sahipliği yaptığımız 659 uluslararası spor organizasyonuyla bu alanda da rüşdümüzü ispat ettiğimizi düşünüyorum. Erzurum'dan Antalya'ya, Trabzon'dan Mersin'e kadar pek çok şehrimiz, bu konuda önemli birikim ve tesislere sahip oldu. Bundan sonra bizim için olimpiyat konusu, emin olunuz, sadece bir formalitedir."

Erdoğan, statta emeği geçen kulüp başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, sponsorlara, ilgili bakanlara, mimarından, mühendisine, yüklenici firması ve tüm işçilere kadar herkese şükranlarını sunarak, başarılarla dolu sezonlar temenni etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Beşiktaş Vodafone Arena'nın tüm spor camiamıza, futbolseverlere, milletimize hayırlı olsun diyor, bu dua ve temenniyle kurdelayı kesiyoruz. Ya Allah, Bismillah" diyerek açılış kurdelasını kesti.

Başbakan Davutoğlu: "Tarihi bir gün. Çünkü kartal evine dönüyor"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Vodafone Arena"nın açılış törenindeki konuşmasına, "Tarihi bir gün. Çünkü kartal evine dönüyor." diyerek başladı.

Herhangi bir sosyal topluluk gibi spor kulüplerinin de varlıklarını sürdürmesi, itibarlarını koruyabilmesi için üç asgari şart olduğunu dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Birisi sağlam bir geleneğe sahip olmak. Hepimiz şahidiz ki Beşiktaş çok sağlam bir geleneğe sahip. Sembolü kartal dahi Selçuklu devletimizin sembolüdür. Dolayısıyla sembolüyle de o geleneğe sahiptir. Mekanı itibarıyla ise Selçuklu'dan sonraki devletimizin siyasi kalbinde doğmuştur. Sadece İstanbul'da değil, 1903 yılında Beşiktaş doğduğunda devletimizin kalbi Dolmabahçe Sarayı ile Yıldız Sarayı arasında atıyordu. Dolayısıyla Beşiktaş camiası, her zaman devletiyle ve milletiyle beraber yürüdü, devletiyle ve milletiyle birlikte sevindi, üzüldü."

Başbakan Davutoğlu, Beşiktaş'ın kırmızı beyaz renklerinin Balkan faciası sebebiyle siyaha döndüğünü hatırlatarak, "Bugün bütün Beşiktaşlıların kalben bağlı olduğu siyah-beyaz renklere dönmesi, aslında aynı anda da milletin ızdırabıyla bütünleşme anlamını taşıyordu. Beşiktaş hep siyah-beyaz kalacak ama Balkanlar da bizim hep yüreğimizde yer etmeye devam edecek. Evlad-ı Fatihan'a selam olsun." diye konuştu.

Beşiktaş'ta çok sağlam bir gelenekten bahsedildiğini anlatan Davutoğlu, bu geleneğe de uygun bir stat gerektiğini kaydetti.

Başbakan Davutoğlu, gelenek dışında ona gönülden bağlı bir insan unsuruna sahip olmanın ikinci şart olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Geleneğe sahip olabilirsiniz ama o geleneği yaşatacak bilinçte bir insan unsuruna sahip değilseniz güçlü bir süreklilik taşıyamazsınız. Şundan büyük bir emniyet içinde bahsedebiliriz ki Beşiktaş camiası ve taraftarı, en sağlam aidiyet bağıyla bağlı taraftarların arasında gelir. Bu iki şart olunca, sağlam bir gelenek ve bir taraftar, olması gereken üçüncü şart sağlam bir alt yapı. Sağlam bir geleneğiniz ve taraftarınız olsa da eğer sağlam bir altyapınız olmazsa sporda sürekli başarılar sağlamak imkansızdır. Bugün değil Türkiye'nin, dünyanın en çağdaş statlarından birine sahip olmak suretiyle Beşiktaş Kulübü, kendi geleceğini garanti altına almıştır. Bu esere emeği geçen herkese buradan takdirlerimi ifade ediyorum. Geleneği, taraftarı ve alt yapısıyla örnek bir kulüptür, artık Beşiktaş camiası."

Davutoğlu, konuşmasında dört temennisini de vurgulamak istediğini aktararak, "Birincisi burada, bundan sonra oynanacak bütün maçlarda başarılar diliyorum ama özellikle de bu Kara Kartal, al bayrağı temsil ettiği maçlarda bu stattan hiçbir zaman başı öne eğik çıkmasın inşallah. Gönlündeki ay yıldızı sahaya yansıtsın ve hep başarılara mühür atsın. İkincisi, bu stat sadece başarıların değil, edebin de yansıdığı bir stat olsun. Hiçbir hakaretin, kötü sözün, muamelenin, centilmenlik dışı faaliyetin olmadığı bir stat olsun." ifadelerini kullandı.

"Spor hamleleri içinde olağanüstü başarılara imza attık"

Davutoğlu, aldığı kararı hep uyguladığını ve sahip olduğu ilkeyi hep hayata geçirdiğini gördüğü Beşiktaş taraftarından ve camiasından ricada bulunarak, "Bu stat, değil Türkiye'nin, dünyanın en mutena, en nazik, centilmenlik dışı hiçbir hareketin görülmediği en nezih stat olsun" dedi.

Üçüncü olarak da bu stadın sadece maçtan maça açılıp kapanan değil, yaşayan bir spor tesisi olmasını temenni eden Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı büyük spor hamleleri içinde olağanüstü başarılara imza attık. Biz iktidara gelene kadar sadece bin 757 spor tesisi yapılmıştı ülkemizde. 14 yıl içinde bin 789 spor tesisine imza attık. Büyük bir altyapı girişimi ve bu spor açılımı, bu altyapı zenginliği devam edecek. 2011'den bu yana Konya, Bursa, Antalya, Mersin'de, böyle çağdaş stadyumlar açtık. Şimdi 16 stadyumun inşaatı devam ediyor. Bizzat takip ediyoruz, hepsini. İstiyoruz ki bu statlar, sadece maçtan maça açılan ve büyük spor şölenlerinin yaşandığı alanlar olmasın, her an halkımıza ve gençlere açık olsun. Bu, özellikle gençlerimizin spora ısındırılması bağlamında son derece önemlidir." değerlendirmesinde bulundu.

"Ülkemiz için çıkılan hiçbir maçta, bu statta başımız öne eğilmesin"

Statla ilgili ilk çalışmaların yapıldığı toplantıları hatırladığını dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Açık söyleyeyim, hepimizin ortak bir kaygısı vardı. Bu, Beşiktaş ve hepimiz için büyük bir şereftir ama bir taraftan da bir kaygı... Dünyada, bir devlete başkentlik yapan bir başşehirde, o devletin merkezi olmuş bir saraya en yakın mesafedeki stadyum, bu stadyumdur, Dolmabahçe Sarayı'na. Bu çok önemli bir meziyettir, bir ayrıcalıktır. Başka hiçbir yerde bir saraya, tarihi bir esere bu kadar yakın bir stadyum yoktur ama Bakanlar Kurulu'ndaki tartışmalarımızdan da hatırlıyorum, bu mekanın Beşiktaş camiasınca önemini bildiğimiz için, bu mekanı, Beşiktaş camiasına en güzel şekilde, eve dönme anlamında, inşa edilmesine izin verirken hepimizin gönlündeki husus, bu stadyumun estetik görüntüsüydü. 

Onun için sayın Başkan'ın dediği gibi 4 metre deniz seviyesinin altına kadar indirildi. Bundan sonra da temel ricam ve temennim, İstanbul'un estetik görüntüsüne, şu veya bu şekilde aykırı düşecek hiçbir şeyin bu stadyumda yer almamasıdır. Bu tarihi dokuyla ve çevre dokusuyla bütünleşen, mütevazi bir şekilde estetik olarak bu şehrin parçası olan bir geleneğin sürdürülmesi önem taşıyor. Şu veya bu ihtiyaçla bu yüksekliğin üzerine çıkılmaması, şu veya ilerideki 10 yıllarda dahi bu tarihi dokuyla bütünleşik şekilde bu stadyumun muhafaza edilmesi, büyük önem taşıyor."

Başbakan Davutoğlu, bu tarihi günde Kartal evine dönerken, Selçuklu sembolünün devamı anlamında geleneği de taşıyan bütün kartallara stadın hayırlı olmasını diledi.

Başarılı, nezih ve milletin ahlakına uygun bir şekilde müsabakaların yapılmasını dileyen Davutoğlu, "Ayyıldız ve ülkemiz için çıkılan hiçbir maçta bu statta başımız öne eğilmesin. Allah bize hep başarılar, güzel günler nasip etsin. Bu stadyumda yapılan maçlarda da hem nezih üslup, yanında milli birlik ve beraberliğimizi teyit edecek güzel beraberliklerin, gençlerimizin kaynaşacağı birlikteliklerin olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Bu stat, dünyadaki yerimizin en iyi şekilde anlaşılması için verdiğimiz çalışmanın eserlerinden biridir"

Vodafone Arena'nın açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kılıç, Türk sporu, İstanbul ve Türkiye için farklı bir açılışta bir araya geldiklerini vurgulayarak, "Bu stat, 2002'den sonra Türkiye'deki değişimin, gelişmenin ve dünyadaki yerimizin en iyi şekilde anlaşılması için verdiğimiz çalışmanın eserlerinden biridir. Türkiye'nin kalkınması sonucunda bu kadar modern, bu kadar güzel, farklı özelliklere sahip bir spor tesisi açıyoruz." dedi.

Demirören: "Tarihi bir gün yaşıyoruz"

Törende kısa bir konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, tarihi bir gün yaşadıklarını dile getirdi.

Teşekkür konuşması yapan Demirören, "Hem Beşiktaş hem de Türk futbolu adına burada tarihi bir gün yaşıyoruz. Ben bu işe sizin (Cumhurbaşkanı Erdoğan) nasıl izin verdiğinizi, ne kadar mücadele ettiğinizi çok iyi biliyorum. Tekrar Federasyon başkanı olarak teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Orman: "Futbolcularımız dünyanın en iyi stadında maça çıkacak"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise yaptığı konuşmada, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Fikret Orman, futbolcuların dünyanın en iyi stadında maça çıkacağını ve taraftarların da en iyi statta karşılaşmaları izleyeceğini dile getirdi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk sporuna desteğinin ortada olduğunu kaydeden Orman, "Sayın Cumhurbaşkanım, siz olmasaydınız, yolumuzu açmasaydınız bu mutluluğu yaşayamayacaktık. Siz Kara Kartal'ın eve dönüşünün gizli kahramanısınız. Kara Kartal'a yuvasına dönmek yakışırdı, yuvamıza döndük. Yükseklerde uçan kara kartallara en yüksek misafirler yakışırdı, şeref verdiniz, minnettarız." diye konuştu.

Terim: "Beşiktaş'a çok yakıştı"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Beşiktaş'ın böyle bir stada layık olduğunu ve Vodafone Arena'nın siyah-beyazlı takıma çok yakıştığını söyledi.

Açılışı yapılan stadın çok etkileyici olduğunu dile getiren Terim, "Beşiktaş böyle bir stada layıktı. Burası Beşiktaş'a çok yakıştı. Dış görünüşü de içi de çok etkileyici. Lazım olacak yerleri gezdim. Her şeyiyle çok güzel. Umarım Beşiktaş burada çok mutlu olur ve başarılı yıllar geçirir." şeklinde konuştu.

İnönü Stadı'nda hem futbolcu hem de teknik adam olarak birçok maça çıktığını kaydeden deneyimli teknik adam, "Burada birçok milli maç oynadım. Bir ara 3 büyükler bu stadı kullandı. Birçok milli takım maçına sahne oldu. Tabii ki burada milli maç oynamak çok keyifli olacak. Hem Beşiktaş'ın lig ve Avrupa kupası maçları hem de milli takım maçlarda burada oluşacak atmosferde Allah rakiplerin yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.

TFF Başkanvekili Ali Dürüst ise, stadın yapımında emeği geçenleri kutlayarak, "Yaptıranların eline sağlık. Böyle statlara ihtiyacımız var. Bu güzel statlar bize dostluğu getirecek. Hayırlı olsun." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.