TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
TFF'nin yeni başkanı Yıldırım Demirören 27.02.2012
TFFnin yeni başkanı Yıldırım Demirören
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, 231 delegenin katılımıyla Ankara JW Marriott Otel'de yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören TFF Başkanlığı'na seçildi.

Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Yıldırım Demirören TFF Başkanlığı'na seçildi. Genel kurula katılan 231 delegeden 229'u başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 221'inin oyunu alan Yıldırım Demirören, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu.

Demirören, sonuçların açıklanmasının ardından delegelere yönelik bir teşekkür konuşması yaptı.  Konuşmasına, genel kurula kadar TFF Başkanlığını vekaleten yürüten Hüsnü Güreli'ye teşekkür ederek başlayan Demirören, şunları söyledi: ''Bana oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu gemide her beraberiz. Bu gemiyi de sizlerin desteğiyle düzlüğe çıkaracağız. Ne karar alırsak alalım sizlerle paylaşarak alacağız. Allah mahçup etmesin, bir yola çıktık. Zorluklar aşılmak için vardır. Biz de bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Herkese teşekkür ederim. Hayırlı olsun.''

Yıldırım Demirören konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte delegelerin tebriklerini kabul etti.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na seçilen Yıldırım Demirören'e telgraf göndererek, tebrik etti ve başarılar diledi.

Yıldırım Demirören kimdir?

Genel Kurul'da 41. TFF Başkanı olarak seçilen Yıldırım Demirören, 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Yıldırım Demirören; TÜSİAD, TÜGİAD ve TABA üyeliği yapıyor.

2000-2002 ve 2002-2004 dönemlerinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulunan Yıldırım Demirören, 30 Mayıs 2004'den bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı'nı ve Eylül 2011'den itibaren de Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nı yürüttü. Yıldırım Demirören evli ve 3 çocuk babası.

Başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. Seçimler sonucunda Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu:

Servet Yardımcı
Arif Koşar
Talat Yılmaz
Fethi Heper
Mehmet Baykan
Cengiz Zülfikaroğlu
Mehmet Ufuk Özerten
Hakan Kanık
Taylan Üner
Mustafa Beyazlı
Edip Eren
Faruk Öksüz
Selim Koray
Ergun Tekin

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:
Ali Rıza Koç, Mete Düren, Necdet Ali Ateş, Serhat Soysal, Atilla Bingöl, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Emre Alkin, Zafer Tırpançeker, Cevat Ay, Mustafa Yolbulan, Ayhan Erdem, Mustafa Küçükmeral, Akın Şatıroğlu

Denetleme Kurulu:
Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Birol Acar

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler:
Kazım Çalışkan, Mustafa Öcalan, Tayyip Yaşar, Rafet Kalkan ve Veysel Ekmen

TFF Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu - 27.02.2012
Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.