TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Başkan Aydınlar: "Lig planlandığı gibi 5 Ağustos'ta başlayacak" 11.07.2011
Başkan Aydınlar: "Lig planlandığı gibi 5 Ağustosta başlayacak"
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, kamuoyunun gündeminde yer alan gelişmeler ve şike soruşturması ile ilgili bugün İstanbul'da toplandı. Toplantının ardından TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

2010-2011 sezonunun tescil edildiği şekilde UEFA'ya bildirildiğine dikkat çeken Mehmet Ali Aydınlar, Spor Toto Süper Lig'de 2011-2012 sezonunun da planlandığı gibi 5 Ağustos 2011'de başlayacağını vurguladı. TFF Süper Kupa Finali de, 31 Temmuz 2011 Pazar günü Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak.

"Gün birlik-beraberlik günüdür"

Türkiye Futbol Federasyonu olarak ellerinde bir delil ya da kanıt olmadığının altını çizen TFF Başkanı, "Gün birlik beraberlik günüdür. Çok detaylı düşünüyoruz. Kararımızın herkesi memnun etmesi mümkün değil. Kamuoyundan soğukkanlılık ve sağduyu ile davranmasını bekliyoruz" dedi.

"Karar için iddianamenin mahkemece kabulü beklenecek"

Konuyu tüm detaylarıyla FIFA  ve UEFA ile de düzenli olarak paylaştıklarını belirten Mehmet Ali Aydınlar; TFF olarak disiplin soruşturmasını, Cumhuriyet Savcılığı'nın konu ile ilgili iddianameyi hazırlayıp, iddianamenin de mahkemece kabul edilmesinden sonra başlatacaklarını söyledi.

Başkan Aydınlar, gün içinde Kulüpler Birliği ile yapılan toplantının da son derece olumlu ve yapıcı geçtiğini vurgularken, bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu'nun en doğru kararı alacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirtti.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.