TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Türk Telekom Arena açıldı 15.01.2011
Türk Telekom Arena açıldı

Ülkemizin en teknolojik ve özgün stadyumlarından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadyumu, Galatasaray ile Ajax arasında oynanan ve 0-0 beraberlikle sonuçlanan özel maç ile hizmete açıldı.

Tüm tribünlerin kapalı olduğu Arena'da yer alan alttan ısıtmalı sistem sayesinde soğuklarda sahanın donması engelliyor. Drenaj sistemi sayesinde de zeminde su birikintileri oluşmuyor. UEFA standartlarında yapımı gerçekleştirilen stad, Galatasaray ile Milli Takımın maçlarına ev sahipliği yapacak.

190 metre eni, 228 metre boyu ile dünyanın modern statları arasına katılan Türk Telekom Arena, 52 bin 647 seyirci kapasiteye sahip.

Belli Başlı Özellikleri

-  Arena'da toplam 3 bin 500 araç kapasiteli otopark bulunuyor.

-  Özel VIP girişleri, yeme içme hizmetlerinin dahil olduğu VIP salonları, loca-VIP koltuklara özel olarak ayrılmış stat içi otopark alanları, özel giriş yolları gibi birçok özel hizmet sunuluyor.

-  Toplam 157 loca ve 4 bin 845 adet VIP koltuk yer alıyor.
 
-  Türk Telekom Arena'nın hemen yanında bulunan metro saatte 20 bin taşıma kapasitesi ile şehir merkezinden stadyuma ulaşım imkanını da en kısa ve hızlı şekilde sağlamış olacak.
 
-  Stad 69 m² büyüklüğündeki digital skorboarda sahip.

-  Çim saha ölçüleri: 68x105 m.

-  Stadda 193 kişi kapasiteli basın tribünü bulunuyor. Ayrıca 150 kişilik basın çalışma salonu ile birlikte basın tribünü her türlü teknolojik donanıma sahip.

-  Naklen yayın kamera yerlerine Türkiye'de ilk defa yapılan sabit kablolama gerçekleştirildi.

-  Her tribünün arkasında UEFA standartlarına uygun seyirciler için kapalı alanlar bulunuyor. Bu alanlar kafe, restoran olarak ve çeşitli toplantılar için kullanılacak.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.