TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
A Milli Takımımızın ziyareti ile ilgili açıklama 9.09.2010
A Milli Takımımızın ziyareti ile ilgili açıklama

A Milli Futbol Takımımızın, geçtiğimiz Pazar akşamı Basketbol Milli Takımımızın Fransa ile oynadığı 2.tur maçını salondan izlemesi ile ilgili 3 gündür yazılı ve görsel basında yer alan haberler üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk.
 
Milli oyuncularımız maçtan bir gün önce TFF yönetim kurulu üyeleri ve Milli Takım teknik heyetinden ricada bulunarak, ülkemizin ev sahipliği yaptığı FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'ndaki Fransa maçında 12 Dev Adamı bizzat tribünde desteklemek istediklerini iletmişlerdi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu hemen harekete geçerek, Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan Fransa maçı için toplam 50 kişilik yer talebinde bulundu. Basketbol Federasyonumuz da maça kısa bir süre kalmasına ve yoğun talebe rağmen imkanlar dahilinde en iyisini gerçekleştirerek 50 kişilik grubu birarada oturtacak belirli bir yer tahsis etti. Eş zamanlı olarak doğrudan FIBA ile yapılan müzakereler sonucu VIP biletlerin alınabileceği anlaşılınca, tanesi 250 Euro'dan bu biletlerin satın alınması tercih edildi.
 
Bu gelişmelere paralel,Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Turgay Demirel'in FIBA ile teması sonucu, milli oyuncularımız VIP tribün yerine saha kenarındaki reklam panolarının arkasına konulan sandalyelere oturdu ve böylece 12 Dev Adam ile ay yıldızlı oyuncularımız arasında kuvvetli bir sinerji yaratıldı.
 
Bu vesile ile A Milli Basketbol Takımımıza Cumartesi akşamki tarihi yarı finalde yürekten başarılar dileriz.

 
Türkiye Futbol Federasyonu

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.