TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-21 » U-21 Milli Takım Haber Detay Sayfası
Serkan Şahin Türkiye'yi kendi iradesiyle seçti 9.08.2009
Serkan Şahin Türkiyeyi kendi iradesiyle seçti

Bugün, "Şimdi de Serkan kavgası" başlığıyla yayınlanan bir haberde, İsviçre'nin Blick gazetesinden alıntılar yapılmış ve bu gazetenin, Türkiye U21 Milli Takımı kadrosuna davet edilen Serkan Şahin'i, Fatih Terim'in kandırdığı iddialarına yer verilmiştir.

Oysa Serkan Şahin, uzun süreden beri Türk Milli Takımları tarafından izlenen ve ilk olarak 10 Şubat 2009 tarihinde İzmir Alsancak Stadı'nda Ukrayna ile oynanan özel maçın kadrosuna U21 Milli Takımı Teknik Direktörü Hami Mandıralı tarafından davet edilen bir oyuncudur.

Ukrayna karşılaşmasında oynayan Serkan Şahin, daha sonra Avrupa Şampiyonası elemelerindeki İrlanda Cumhuriyeti maçının da kadrosuna çağrılmış, ancak o dönemde İsviçre'den gördüğü baskılar nedeniyle bu ülkenin formasını giymiştir. Daha sonra oyuncu, özgür iradesiyle Türkiye Milli Takımları adına oynamak istediğini beyan etmiş, bunun üzerine U21 Takımı Teknik Direktörü Hami Mandıralı tarafından, U21 Milli Takımı Sorumlusu Oğuz Çetin'e danışılarak yeniden kadroya davet edilmiştir.

Blick gazetesinde yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.