TR
EN
Kıragası: "Azerbaycan Maçını Kazanarak Play-Off'ları Garantilemek İstiyoruz" 3.06.2024
Kıragası: "Azerbaycan Maçını Kazanarak Play-Offları Garantilemek İstiyoruz"

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup'ta mücadele eden Kadın A Millî Takımımız'da Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası, yarınki Azerbaycan maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.

1. Grup'ta 9 puanlı lider İsviçre'nin ardında 6 puanla ikinci sırada yer aldıklarını ifade eden Kıragası, "Şimdiye kadar 3 maç oynadık. İlk 3 maçımızda da takımımızın ortaya koyduğu performanstan son derece memnunuz. Takımımızın taktik anlayışı, oyunu iki yönlü oynamaya başlaması gelecek adına sevindirici. Oyuncularımız, her maç taktiksel disiplinden kopmadan çok iyi bir mücadele örneği gösteriyor." diye konuştu. 

"Azerbaycan için son hazırlıklarımızı tamamladık"

Türkiye'de kadın futbol tarihinde bir ilki başarmak için çok istekli ve arzulu olduklarını belirten Kadın A Milli Takım Teknik Direktörümüz, "2025 Avrupa Şampiyonası yolunda Play-Off turuna tarihte ilk kez bu kadar yakınız. Ülkemizde kadın futboluna yapılan yatırım ve planlama, bizi daha büyük hedeflere ulaşmak için cesaretlendiriyor. Yarın Bakü'de Azerbaycan'ın sert ve agresif oyununu devam ettireceğini düşünüyoruz. Rakibimiz, savunmada kazandıkları toplarla hızlı ve direkt hücumu deneyecektir. Ancak biz gerekli tüm taktik varyasyonlarımız üzerine çalıştık. Tüm takım, teknik ekip ve staff olarak çok ciddi bir emek harcıyoruz. Bu emeğimizin karşılığını almayı çok istiyoruz. Yarın burada Azerbaycan'ı yenip, Play-Off'ları garantilemek istiyoruz. Sonrasında İsviçre ile Kocaeli'de oynadıktan sonra Macaristan deplasmanımız kalıyor. O maçlarda da yerimizi belirleyeceğiz. Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

 
Orjinal boyutları için tıklayınız