TR
EN
Sevim: "Çok Çalışmamızın Karşılığında 9 Maçta Sadece 4 Gol Yedik" 2.06.2024
Sevim: "Çok Çalışmamızın Karşılığında 9 Maçta Sadece 4 Gol Yedik"

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup'ta mücadele eden Kadın A Millî Takımımızda Kaleci Antrenörümüz Sinan Sevim, uzun bir süredir sistemli şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Türkiye'nin oynadığı son 9 resmi maçta 8 galibiyet, 1 mağlubiyet aldığını ve kalesinde sadece 4 gol gördüğünü hatırlatan Sevim, "UEFA Uluslar C Ligi maçlarında takım olarak üstün bir performans sergiledik. Gol yemeden 6 maçta 6 galibiyet aldık. Sonrasında B Ligi maçlarına başladık. İsviçre karşısında 3-1'lik yenilgi aldık ancak maçın genelinde başa baş bir mücadele sergiledik. Rakip, fiziksel olarak bizim oyuncularımızdan daha üstündü. 3 golü de duran toplardan içeriye yapılan ortalarda yedik. Hava topu üstünlüğünü kullandılar.  Ancak takımımızın gösterdiği mücadele, hepimizin takdirini kazandı. 90 dakika boyunca pes etmedik ve hep mücadele ettik. Sonrasında Pendik'te Macaristan ile karşılaştık. Macarlar da fizik olarak bizden daha üstündü. Ancak yine mücadelemiz ve bireysel yeteneklerimizle maçı 1-0 geri düşmemize rağmen 2-1 kazanmasını bildik." diye konuştu. 
 
"Takımdaki birlik-beraberlik, sonuca götürüyor"
 
Azerbaycan'ı, Erzincan'da 1-0 yendikleri için çok mutlu olduklarını ifade eden Sinan Sevim, "Yaklaşık 3 yıllık çalışmamızın karşılığını bugün alıyoruz diyebiliriz. Kalecilerimizin tüm maçlarını takip ediyoruz. Milli takım kamp dönemlerinde takıma dahil olan kalecilerimizle çok uzun ve meşakkatli çalışmalar yapıyoruz. Gerçekten takdir edilecek şekilde çalışıyorlar, ter döküyorlar. Ve her şeyden önemlisi uyum içerisinde çalışıyorlar. Oynamayan kaleciler, oynayan kaleciyi formda tutmak için büyük bir özveri gösteriyorlar. Takım içerisindeki birlik, beraberlik üst düzeyde. Zaten ilerlemedeki en temel etken aslında teknik heyetin ve takımın bütünleşmesi. Son 9 resmi maçın 8'ini kazanmak ve sadece 4 gol yemek de bu birlikteliğin sonucu… Şimdi Azerbaycan ile deplasmanda karşılaşacağız. Azerbaycan sertlikle, rakibi bozmaya yönelik bir oyun tarzını benimsiyor. Ancak biz kendi gücümüzü ve yapabileceklerimizi biliyoruz. Play-Off hedefimiz için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. 3 senedir sürdürdüğümüz hedeflerimize adım adım gitme stratejimizi devam ettireceğiz. İnşallah yakın gelecekte bu takım çok daha güzel yerlere gelecek." ifadelerini kullandı.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız