TR
EN
Kıragası: "Uluslar B Ligi'ndeki kurgumuzu Yunanistan Karşısında Deneyeceğiz" 24.02.2024
Kıragası: "Uluslar B Ligindeki kurgumuzu Yunanistan Karşısında Deneyeceğiz"
2023 yılında yenilgisiz ve gol yemeden; tüm maçlarını kazanarak UEFA Uluslar C Ligi'nden, UEFA Uluslar B Ligi'ne yükselen Kadın A Milli Takımımız'da Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası, yarın oynanacak Yunanistan hazırlık maçı öncesi değerlendirmede bulundu. 

17 Şubat 2024 tarihinden beri Antalya'da kampta bulunduklarını hatırlatan Kıragası, "C Ligi başlamadan önce oyuncularımızla yaptığımız toplantıda hedefimizi belirlemiş, oyun planımızı detaylı şekilde yapmış ve bu çalışmalar sonrasında başarıya ulaşmıştık. Aynı süreç bu kampta da tekrar etti. UEFA Uluslar B Ligi maçları öncesi planımızı yaptık, çalışmalarımızı bu plan doğrultusunda sürdürüyoruz ve ilk hazırlık maçımızı yarın Yunanistan ile oynayacağız. Rakibimiz, UEFA Uluslar B Ligi tecrübesi olan bir takım. Sıkı bir hazırlık maçı olacak" ifadelerini kullandı. 

"Başarı geldikçe hedefler de büyüyor"

Ay-yıldızlıların kamp boyunca sergilediği performanstan memnun olduğunu belirten Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, "Belirlenen hedeflere ulaştıkça ve oyuncularımız kendilerindeki gelişimi gördükçe; doğal olarak hedefler de büyüyor. Oyuncularımızın bireysel yetenekleri ve kaliteleri gerçekten çok iyi bir seviyede. Ne istediklerini çok net olarak biliyorlar. Ayakları yere sağlam basan bir takımız. Takıma alttan gelen gençlerin; tecrübeli futbolcuların seviyesine ulaşmak için ter akıttıklarını görmek; teknik heyet olarak bizleri sevindiriyor. UEFA Uluslar B Ligi'nde iyi takımlar var. Sürekli analiz yapıyor ve o takımları izliyoruz. Hedefimiz öncelikle orada kalıcı olmak. 5 Mart'ta kura çekimi olacak ve hemen maçlara başlayacağız. Bu sebeple Antalya'da Yunanistan ve Romanya ile oynayacağımız bu hazırlık maçları çok önemli. Oyun kurgumuzu bu maçlarda oturtmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

 
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız