TR
EN
U17 Kız Millî Takımımız Özel Maçta Slovakya'ya 1-0 Yenildi 11.02.2024
U17 Kız Millî Takımımız Özel Maçta Slovakyaya 1-0 Yenildi

Antalya Side'de 2 Şubat 2024 tarihinden beri kampta bulunan U17 Kız Millî Takımımız, bugün özel maçta Slovakya U17 Kız Milli Takımı ile bir kez daha Emirhan Spor Kompleksi'nde karşı karşıya geldi.

Slovakya'yı 8 Şubat 2024 tarihinde aynı sahada 3-2 mağlup eden Ay-yıldızlılar, bugün mücadelenin 87. dakikasında Lucia Rumancikova'nın golüne engel olamadı ve sahadan 1-0'lık mağlubiyetle ayrıldı. Millilerin kampı yarın sona erecek.

Begüm Üresin: Avrupa Şampiyonası 2. tur maçlarının provasını yaptık

Teknik Direktör Begüm Üresin, "Çok faydalı bir kamp dönemi geçirdik. A Milli Takımımıza kaynak yaratabilmek için her seviyedeki oyuncuları takip ediyoruz. Tüm dünyayı tarıyor ve gelecek gördüğümüz oyuncuları kampa davet ediyoruz. Ülker ile bir iş birliğimiz de var. Geleceğin Yıldız Kızları projesi kapsamında geçen ay U15 Hazırlık Kampı düzenlemiştik. Bu kampta da Slovakya U17 Kız Milli Takımı ile 2 hazırlık maçı yaptık. İki maçta da oyuncularım çok dirençli ve istekli bir oyun sergiledi. U17 Kız Milli Takımı olarak Mart ayında Hollanda'da Avrupa Şampiyonası 2. tur müsabakaları oynayacağız. Oradaki rakiplerimiz İspanya, Hollanda ve Ukrayna. Bu sebeple bu kampı gerçekleştirdik. Slovakya, buradaki rakiplerimizin denginde bir takım. İki maçta da oyuncularımın mücadele azminden memnunum. Kadın Milli Takımların tüm antrenörleri olarak her oyuncu üzerine çok çalışıyoruz. Gelecek adına çok umutluyuz. Ülkemizde kadın futbolu zamanla çok daha iyi yerlere gelecek" ifadelerini kullandı.

STAT: Emirhan Spor Kompleksi

HAKEMLER: Ufuk Kılıç, Sultan Ahmet Demir, Ufuk Çelebi, Mustafa Bayındır

GOL: Lucia Rumancikova (Dk. 87)

SARI KART: Sabina Rabcanova (Slovakya)

SLOVAKYA: Sabina Rabcanova, Ema Marhevkova (Dk. 81 Lenka Plchova), Hannah Eva Melicharek, Simona Vaculova, Sara Keresova (Dk. 46 Lucia Rumancikova), Katarina Buckova (Dk. 78 Nela Zavaternikova), Terezia Soltysova, Victoria Havalec (Dk. 78 Vivien Vajda), Michaela Pekarova (Dk. 62 Teresa Michelle Zentko), Esther Juliet Melicharek (Dk. 62 Emily Suchonova), Lucia Zachorova (Dk. 46 Lea Bekecova)

TÜRKİYE: Aliye Tecer, Selen Su Yarayan, Sude Naz Deligöz (Dk. 83 Elif Berra Cambaz), Merve Nur Taşucu, Zeynep Bilir © (Dk. 67 Ela Geçer), Melisa Kurt (Dk. 67 Sibel Köksal), Elif Ceren Mutlu (Dk. 46 Ela Yetim), İlayda Baltacı (Dk. 83 Sıla Çiğdem), Berra Pekgöz (Dk. 78 Zeynep Türker), Miray Ayhan, Burcu Özsoy (Dk. 78 Mevlüde Melek Okuyan) 

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız