TR
EN
UEFA Kadınlar Uluslar Ligi'nde Rakiplerimiz Belli Oldu 2.05.2023
UEFA Kadınlar Uluslar Liginde Rakiplerimiz Belli Oldu
Geri
İleri
UEFA Kadınlar Uluslar Ligi kuraları UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde çekildi. 51 ülkenin A, B ve C olmak üzere 3 ligde mücadele edeceği organizasyonda kuraya 1. torbadan giren Türkiye, 5 gruptan oluşan C Ligi'nde Lüksemburg, Litvanya ve Gürcistan ile birlikte 2. Grup'ta yer aldı.


Çift maçlı lig usulüne göre yapılacak karşılaşmalar sonunda liderliği elde edecek takım B Ligi'ne yükselecek. Ayrıca en iyi grup ikincileri klasmanında ilk 3 sırayı alacak takımlar, B Ligi'nin en iyi üç grup üçüncüsü ile play-off oynayacak. Bu etapta rakiplerine üstünlük sağlayan ülkeler B Ligi'nde Avrupa Şampiyonası elemeleri için mücadele verecek. Kaybedenler ise yollarına C Ligi'nde devam edecek. A Ligi'nde gruplarında ilk sırayı alacak 4 takım 21-28 Şubat 2024 tarihlerinde UEFA Uluslar Ligi'nin şampiyonluğu için sahaya çıkacak.

Grup maçları 20 Eylül 2023'te başlayıp 5 Aralık 2023'te sona erecek. Play-off karşılaşmaları ise 21 ve 28 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak. Kura çekimine Milli Takımlar İdari Müdürü Arda Keskin ile birlikte katılan Kadın A Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, yaptığı değerlendirmede tüm rakiplerine saygı duyduklarını belirtirken hedeflerinin B Ligi'ne yükselmek olduğunu söyledi. Kıragası, Türkiye'yi kadın futbolunda üst seviyeye getirmek için çalıştıklarını ve Uluslar Ligi'nde ülkemizi  en iyi şekilde temsil edeceklerini sözlerine ekledi.

Geri
İleri