TR
EN
Necla Güngör Kıragası, Azerbaycan Maçlarını Değerlendirdi 12.04.2023
Necla Güngör Kıragası, Azerbaycan Maçlarını Değerlendirdi
Kadın A Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Azerbaycan ile oynanan hazırlık maçlarının ardından değerlendirmelerde bulundu. Öncelikle ilk karşılaşmada sakatlanan Kader Hançar ve Selda Akgöz'ün durumlarına değinen Kıragası, iki oyuncunun da yaşadıkları sakatlıklardan dolayı uzun süre sahalardan uzak kalacak olmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirtirken, iki futbolcuya geçmiş olsun dileklerini bir kez daha iletti.

Milli Takımımızın bir galibiyet, bir beraberlik ile geride bıraktığı Azerbaycan karşılaşmalarının Uluslar Ligi öncesi iyi birer hazırlık sınavı olduğunu ifade eden Necla Güngör Kıragası şunları söyledi: "Her iki maç için de bazı oyun kurguları denedik. Özellikle 3. bölge baskı ve geçiş oyunu üzerine yaptığımız çalışmaların sahaya nasıl yansıdığını gözlemleme şansı bulduk. Kamp çalışmalarında yoğunlaştığımız iki konu vardı. Bunlardan ilki hız, oyun yönünü değiştirme ve pas trafiği diğeri ise oyuncularımızın güçlerini 90 dakikaya yaymalarını sağlayacak olan enerji verimliliği. Bu iki başlıkta da hedeflerimize yaklaştık ancak sonuçlandırmada daha etkili olmamız gerektiğini de gördük."

Kadın A Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, maçlarda denemek istedikleri oyunculara şans verebildiklerini, bundan dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Orjinal boyutları için tıklayınız