TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Kıragası: "İsrail’e karşı her şeyimizi sahaya koyacağız" 29.11.2021
Kıragası: "İsrail’e karşı her şeyimizi sahaya koyacağız"
Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, geride kalan Almanya maçı ve yarınki İsrail karşılaşmalarına dair değerlendirmeler yaptı.

FIFA sıralamasında ikinci sırada yer alan Almanya’ya karşı oynamanın kolay bir iş olmadığını vurgulayan Kıragası, "Almanya, grubumuzun lideri ve namağlup yollarına devam ediyorlar. O maçta oyuncularım ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Onlara söylenebilecek hiçbir şey yok. Ama şu gerçeklerle yüzleşmemiz gerekiyor. Almanya 2 kez Dünya şampiyonu, 7 kez Avrupa şampiyonu olan bir takım. Olimpiyatlarda 3 bronz madalyaları var. 1998’den beri Almanya Kadın Ligi profesyonel olarak devam ediyor. Bu sezon da 9 haftadır lig oynuyorlar. Almanya; erkek takımlarına, liglerine nasıl yatırım yapıyorsa kadın takımlarına ve liglerine aynı şekilde yatırım yapmış. Bunun meyvelerini toplayan bir takımla mücadele ettik. Belki farklı bir yenilgi aldık. Ama bu deneyimi yaşamamamız önemliydi. Türkiye’deki herkesin Almanya maçını izlemesini çok isterdim. Bu karşılaşma eksiklerimizi gördüğümüz, ciddi dersler çıkardığımız ve geleceğe dair planlarımıza yön verecek bir sınav oldu. Federasyonumuz ve kulüplerimiz de son dönemde çok önemli adımlar atıyor ve yatırımlar yapıyor, umuyorum ki biz de bu yatırımların karşılığını en kısa sürede alacağız. Sonuçtan bağımsız olarak söylüyorum; oyuncularım kendilerinde var olanın yüzde 100’ünü verdiler. O yüzden onlarla yine gurur duyuyorum" şeklinde konuştu.

"Oyuncularım tamamen İsrail’e konsantre"

Almanya’dan Mersin’e gelebilmek için 14 saatlik uzun bir yolculuk yaptıklarını vurgulayan Kıragası, "Almanya maçından sonra İsrail karşılaşmasına odaklanabilmek için herkes kendi hissettiği duyguları birbirine aktardı. Üzüldük, derslerimizi çıkardık, ‘Ne yapabiliriz’ diye konuştuk. Öğrencilerimle kendi evimizde İsrail’i iyi bir oyunla yenerek yolumuza devam etmek, yeni bir sayfa açmak için hazırız. Oyuncularım şu anda tamamen İsrail maçına konsantre olmuş durumdalar. Çok istekliler. Son idmanımızı yaptık. Çok keyifli bir çalışmaydı. Umarım bu performansımız ve bugünkü enerjimiz daha da artar, istediğimiz  galibiyeti alır ve grubu ilk 3 içinde bitirme hedefimize doğru emin adımlarla yürüyebiliriz." dedi.
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.