TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Oğuz Çetin: "Kadın Milli Takımımız iyi yolda" 27.10.2021
Oğuz Çetin: "Kadın Milli Takımımız iyi yolda"
TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Kadın A Milli Takımı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Millilerin 2023 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde güçlü rakibi Portekiz ile berabere kaldığını, Bulgaristan'ı yendiğini, FIFA sıralamasında Türkiye'den üstte yer alan Sırbistan'a ise mağlup olduğunu hatırlatan Çetin; 'Sırbistan karşılaşmasının geneline baktığımda takımımızın nasıl bir bütünlük içerisinde oynadığını, dünden bugüne nasıl gelişim gösterdiğini tekrar gördüm. Kaybederken bile kazanan bir takım hüviyetinde olan milli takımımızı tekrar kutluyorum. Bu yol uzun bir yol. Bu uzun yolda teknik direktörümüz Necla Güngör Kıragası ile birlikte oyuncularımız çok daha önemli noktalara gelecek, çok daha önemli başarılara imza atacaklar. Milli takımlarımız gelişiyor. Özellikle Kadın A Milli Takımımızın önümüzdeki dönemde oluşacak daha kaliteli bir Kadınlar Ligi ile birlikte uluslararası alanda çok daha söz sahibi olacağını görebiliyorum. Her ne kadar yenilmiş olsak da bu yolda başarılı bir şekilde ilerleyen teknik heyetimizi ve futbolcularımızı kutluyorum.'' dedi. 

Oğuz Çetin, ''Kasım ayında yine maçlarımız var.  Önce Almanya deplasmanındayız. Sonra İsrail ile oynayacağız. Almanya Dünya ve Avrupa'da kadın futbolunda çok önemli bir noktada. Ama gelişim içinde olan milli takımımız, Almanya'ya karşı da çok iyi mücadele edecektir. Gruptaki sıralama açısından belirleyici olacak İsrail maçında ise hem oyun hem de skor anlamında başarılı olacağımızı düşünüyorum.'' şeklinde konuştu.

Kadın Milli Takımı'nda yapılan çalışmalara da değinen Çetin, ''Özellikle haziran ayından itibaren Kadın A Milli Takımımızın atletik performans olarak gelişimine çok önem verdik. Bu konuda bizle birlikte çalışan Alper Aşçı hocamızla birlikteyiz. Çizdiğimiz yol haritasında bugün geldiğimiz noktada ciddi bir gelişim olduğunu görmek bizim açımızdan sevindirici. Kadın A Milli Takım futbolcularımız bireysel anlamda koşu mesafelerinde her geçen gün daha yüksek seviyelere çıkıyorlar. Sırbistan maçındaki performansa baktığımızda oyuncularımız neredeyse erkekler seviyesinde koşu mesafelerine ulaştılar. Kadın futbolunun uluslararası alanda başarılı olabilmesi için teknik ve taktiğin yanında fiziksel olarak da üst seviyeye çıkmamız, daha da gelişmemiz gerekiyor. Buna yönelik son derece önemli adımlar atıyoruz.'' dedi.
 
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.