TR
EN
Genç Millî Takım Kamplarında Yeni Eğitim Etkinlikleri 9.05.2024
Genç Millî Takım Kamplarında Yeni Eğitim Etkinlikleri

Genç Millî Takımlarımızın kamp dönemlerinde antrenman ve futbol eğitimi dışında kalan zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri adına yeni eğitim etkinlikleri uygulanmaya başlandı.

Bu kapsamda Genç Millî Takımlarımızın kamplarında İngilizce ve Tarih dersleri hakkında eğitimler veriliyor. Millî Takım oyuncularımızın iyi birer futbolcu olmalarının yanı sıra sosyal hayatlarında da başarılı ve donanımlı bireyler olmaları hedefleniyor. Uygulamanın ilki U15 Millî Takımımızın Karadağ ile oynayacağı hazırlık maçları için kamp yaptığı Kocaeli'nde gerçekleştiriliyor. T.C. İstanbul Valiliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen uzman öğretmenler kamp sürecine dâhil olarak Milli Takım oyuncularımıza İngilizce ve Tarih dersleri hakkında eğitimler veriyor.

Oyuncuların uluslararası maçlarda yabancı dil kullanarak iletişimlerini sağlam bir zeminde kurmaları, tarih dersleri ile de bilinç düzeylerinin üst seviyeye çıkarılması büyük önem taşımaktadır. Genç Millî Takım aidiyet duygusu, oyun anlayışı ve oyun felsefesinin geliştirilmesinin yanında tarih bilinci kuvvetli ve yabancı dil sorunu olmayan birer oyuncu olmaları için çalışmalar çeşitlendirilerek devam ediyor. İngilizce ve tarih dersleri eğitim etkinlikleri, U14 ile U19 Millî Takımlarımız arasında bulunan tüm yaş grubu Millî Takımlarımızda ilerleyen süreçte uygulanacak. 

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız