TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 18 milli » U-18 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U18 Milli Takımı, Valentin Granatkin Turnuvası'nda finale yükseldi 9.01.2009
U18 Milli Takımı, Valentin Granatkin Turnuvasında finale yükseldi
Geri
İleri

Teknik Direktör Şenol Ustaömer yönetimindeki U18 Milli Takımımız, Rusya'da düzenlenen Valentin Granatkin Turnuvası B Grubu'ndaki üçüncü ve son maçında Ukrayna ile 1-1 berabere kalarak finale yükseldi. Rusya'nın St. Petersburg şehrindeki Peterburgsky Stadı'nda oynanacak karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 4. dakikada Ali Helvacı kaydederken, Ukrayna'nın golünü 36. dakikada Butko Bogdan attı.

Alınan bu sonuçtan sonra B Grubu'nu Ukrayna'nın önünde averajla lider olarak tamamlayan Millilerimiz, A Grubu lideri Rusya ile ile 11 Ocak 2009 Pazar günü saat 17.30'da final maçı oynayacak.

Turnuvada bugün oynanan diğer maçlarda, Belçika, Letonya'yı 4-1, Rusya, Belarus'u 6-0, Azerbaycan ise Şili'yi 1-0 mağlup etti.

U18 Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Caner ÖZTEL, Cem SULTAN, Emrah YOLLU, Emre ÇOLAK, Semih KAYA (Galatasaray A.Ş.), Ahmet Erhan BİLİCİ, Ali KUÇİK, Necip UYSAL (Beşiktaş A.Ş.), Alper PİLİÇ, Sertaç EREN, Özgür ÇEK (Fenerbahçe), Metin UÇAR (Gençlerbirliği), Alper KALEMCİ (Hacettepespor), Eren ALBAYRAK (Bursaspor), Ali HELVACI (Denizlispor), Rıdvan ŞİMŞEK (Karşıyaka), Mustafa Olcaytu ERGEN (Malatyaspsor), Erhan KARAYER (Dardanelspor A.Ş.).

Valentin Granatkin Turnuvası puan cetveli ve maç takvimi şöyle:

GRUBU

O

G

B

M

A

Y

AV

P

1. Rusya

3

2

1

0

10

2

8

7

2. Şili

3

1

1

1

3

3

0

4

3. Azerbaycan

3

1

0

2

1

3

-2

3

4. Belarus

3

1

0

2

1

7

-6

3

 

B GRUBU

O

G

B

M

A

Y

AV

P

1. TÜRKİYE

3

2

1

0

9

1

8

7

2. Ukrayna

3

2

1

0

6

1

5

7

3. Belçika

3

1

0

2

4

7

-3

3

4. Letonya

3

0

0

3

0

11

-11

0

Maç

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

1. Takım

Stat

B Grubu

05.01.2009-12:00

TÜRKİYE

5 - 0

Letonya

Peterburgsky

A Grubu

05.01.2009-14:00

Belarus

1 - 0

Azerbaycan

Peterburgsky

B Grubu

05.01.2009-16:00

Belçika

0 - 3

Ukrayna

Peterburgsky

A Grubu

05.01.2009-18:30

Rusya

2 - 2

Şili

Peterburgsky

B Grubu

07.01.2009-12:00

Letonya

0 - 2

Ukrayna    

Peterburgsky

A Grubu

07.01.2009-14:00

Şili

1 - 0

Belarus

Peterburgsky

B Grubu

07.01.2009-16:00

TÜRKİYE

3 - 0

Belçika

Peterburgsky

A Grubu

07.01.2009-18:30

Azerbaycan

0 - 2

Rusya

Peterburgsky

B Grubu

09.01.2009-12:00

Belçika

4 - 1

Letonya

Peterburgsky

A Grubu

09.01.2009-14:00

Şili

0 - 1

Azerbaycan

Peterburgsky

B Grubu

09.01.2009-16:00

TÜRKİYE

1 - 1

Ukrayna

Peterburgsky

A Grubu

09.01.2009-18:30

Rusya

6 - 0

Belarus

Peterburgsky

7.'lik-8.'lik

11.01.2009-11:00

Belarus

-

Letonya

Peterburgsky

5.'lik-6.'lık

11.01.2009-13:00

Azerbaycan

-

Belçika

Peterburgsky

3.'lük-4.lük

11.01.2009-15:00

Şili

-

Ukrayna

Peterburgsky

FİNAL

11.01.2009-17:30

Rusya

-

TÜRKİYE

Peterburgsky

U-18
Türkiye 1-1 Ukrayna
Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.