TR
EN
Milli Takımlar » U 18 milli » U-18 Milli Takım Haber Detay Sayfası
Antalya'da Düzenlenen UEFA Assist Turnuvası Sona Erdi 30.04.2024
Antalyada Düzenlenen UEFA Assist Turnuvası Sona Erdi
Geri
İleri
U18 Millî Takımımızın katıldığı Antalya'da düzenlenen UEFA Assist Turnuvası bugün oynanan sıralama maçları ile sona erdi. Millî Takımımız üçüncülük maçında Fas'ı 1-0 yendi ve turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde oynanan mücadelede Ay-yıldızlıların golünü 45.dakikada Gökdeniz Gürpüz kaydetti.

Karşılaşmayı TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, TFF Bilgi İşlem, Yazılım ve Futbol Turizmi Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan, Dış İlişkiler ve Millî Takımlar İdari Direktörü Buğra İmamoğulları, Genç Millî Takımlar Teknik Koordinatörü Selman Coşkun ve TFF Antalya Bölge Müdürü Sibel Bal tribünden takip etti.

Mustafa Eröğüt: "Farklı kıtalardan takımlarla oynadınız, kendi kalitenizi, kendi seviyenizi onlarla kıyaslama şansı buldunuz"

Üçüncülük maçı sonrası U18 Milli Takım oyuncularına seslenen Mustafa Eröğüt, "Buradaki arkadaşlıklarınız gelecek için çok önemli. Sizlere çok teşekkür ederim. Umarım çok iyi bir tecrübe olmuştur. Farklı kıtalardan takımlarla oynadınız, kendi kalitenizi, kendi seviyenizi onlarla kıyaslama şansı buldunuz. Şimdi kulüplere geri döneceksiniz. İnşallah tekrar buraya geldiğinizde ay-yıldızlı formayla yine iyi maçlar çıkarıp, hep beraber ay-yıldızlı formayı en yukarı çıkaracağız. Ben hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Kariyerinizde de başarılar diliyorum." diye konuştu.

Selman Coşkun: "Milli Takım kültürünü en iyi şekilde sahaya yansıttığınız için tekrardan hepinize teşekkür ederim"

Mustafa Eröğüt'ün ardından söz alan Genç Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Selman Coşkun, "Çok büyük emekler veriyoruz, her yaş kategorisinde mücadeleler veriyoruz. Genç Milli Takımları bulunduğu çıtanın üzerine çıkarmak için hepiniz ciddi anlamda elinizden gelenin fazlasını veriyorsunuz. Bu doğrultuda bizde oyun felsefemiz, oyun anlayışımız, takım sahaya çıktı mı ne oynadığını gösteren bir anlayışla sahada olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bunları yaparken de tabi işin saha kısmı çok değerli, saha kısmının dışında da bizleri bu sahalarda en iyi seviyede oynamamızı sağlayan, başta TFF Başkanımız Sayın Mehmet Büyükekşi'ye, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Mustafa Eröğüt'e, Sayın Ramazan Üçdan'a, Sayın Hamit Altıntop'a ve tüm yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizim sloganımız belli "başarı bir yolculuktur bir varış noktası değildir" hayat bu şekilde devam edecek. Evet, bugün galip geldik ama önümüzde maçlar var. Milli Takım kültürünü en iyi şekilde sahaya yansıttığınız için tekrardan hepinize teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Mali, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı

Turnuvanın diğer sıralama maçlarında, A Grubu dördüncüsü Jamaika, B Grubu dördüncüsü Ekvador'u 2-1 yendi. A Grubu üçüncüsü Suudi Arabistan ile B Grubu üçüncüsü Guatemala'yı bir araya getiren maç ise 4-2 Guatemala'nın üstünlüğü ile sona erdi. Final maçında A Grubu birincisi Mali, B Grubu birincisi Slovakya'yı 4-0 yenerek turnuvada şampiyon oldu.

Final ve üçüncülük maçının ardından gerçekleştirilen kupa ve madalya törenlerinde TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, TFF Bilgi İşlem, Yazılım ve Futbol Turizmi Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan ve Genç Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Selman Coşkun yer aldı.

Mustafa Eröğüt: "Bu büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum"

Final maçının ardından bir konuşma yapan TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt," İlk U18 UEFA Dostluk Turnuvasının sonunu sizlerle kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. UEFA Futbol Komitesi üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak, her iki kurum adına da bu büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Burada, Side'de beş konfederasyondan sekiz milli takımı ağırladık: Ekvador, Guatemala, Jamaika, Mali, Fas, Suudi Arabistan, Slovakya ve Türkiye. Hepinize son on bir günde becerilerinizi, bilginizi ve güzel kültürlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bu gerçek bir ekip çalışmasıydı. Bunun için operasyon ekibimize, mükemmel tesisleri ve misafirperverliği için Emir otellerine, hakemlere ve turnuva direktörüne teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, ev sahibi olarak bize güvendiğiniz için UEFA'ya ve ulusal federasyonlara teşekkür ederiz." diye konuştu.

Turnuvanın şampiyonunu Mali'yi tebrik ederek sözlerine devam eden Eröğüt, "Aynı zamanda birlikte keyif aldığımız mükemmel maçlar için tüm katılımcı takımlara da teşekkür ederiz. Size son bir mesaj bırakacağım: Kariyerinizde arkadaşlıkların ve başkalarından öğrenmenin önemini asla unutmayın. Hepinize ülkelerinize güvenli yolculuklar ve gelecek için iyi şanslar diliyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Stat: Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

Hakemler: Ali Eren Aydın, Enes Göbüt, Osman Arslan, Görkem Öztürk

Türkiye: Kağan Arıcan, Yusuf Akçiçek, Eren Paşahan, Taylan Utku Aydın (Dk.65 Bedirhan Çetin), Muhammed Sinan Kaya (Dk.46 Çağrı Fedai), Recep Yalın Dilek, Gökdeniz Gürpüz, Kadir Subaşı (Dk.46 Yusuf Çağlar Kefkir), Emirhan Arkutcu (Dk.65 Emre Gökay), Efe Akman (Dk.70 Ege Arslan), Burak İngenç (Dk.46 Kerem Arık)

Fas: Hamza Jlid, Adam Benhita (Dk.46 Smail Bakhty), Ilyass Mahsoub, Ahmer Adnane (Dk.86 Âmine Attac), Zakaria Allaoui, Maghouza Aaron (Dk.46 Abdelhamid Maali), Saidfine Chlaghmou, Mouad Bougaizane, Ayman Zoubid, El Mehdi Akoumi, Âmine Katiba

U18 Millî Takımımızın UEFA Assist Turnuvası aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:

Kaleciler: Emir Yaşar (Beşiktaş A.Ş.), Kağan Arıcan (Bitexen Antalyaspor)

Defans: Bedirhan Çetin (Yılport Samsunspor), Mustafa Emir Akyıldız (Fenerbahçe A.Ş.), Taylan Utku Aydın (Kasımpaşa A.Ş.), Yusuf Akçiçek (Fenerbahçe A.Ş.), Eren Paşahan (Galatasaray A.Ş.), Yusuf Çağlar Kefkir (EMS Yapı Sivasspor), Kadir Subaşı (Galatasaray A.Ş.)

Orta Saha: Efe Akman (Galatasaray A.Ş.), Ege Arslan (Altınordu), Burak İngenç (Bitexen Antalyaspor), Kerem Arık (Manisa FK), Emre Gökay (EMS Yapı Sivasspor), Muhammed Sinan Kaya (EMS Yapı Sivasspor), Mustafa Erhan Hekimoğlu (Beşiktaş A.Ş.), Gökdeniz Gürpüz (Galatasaray A.Ş.)

Forvet: Emirhan Arkutcu (Fenerbahçe A.Ş.), Recep Yalın Dilek (Galatasaray A.Ş.), Çağrı Fedai (Fenerbahçe A.Ş.)

Teknik Direktör: Sabri Sarıoğlu

Geri
İleri