TR
EN
Milli Takımlar » U-19 » U-19 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U19 Millî Takımımızın Avrupa Şampiyonası'ndaki Rakipleri Belli Oldu 17.04.2024
U19 Millî Takımımızın Avrupa Şampiyonasındaki Rakipleri Belli Oldu
Geri
İleri
U19 Millî Takımımızın UEFA Avrupa U19 Şampiyonası'ndaki rakipleri Kuzey İrlanda'da Belfast Titanic Hotel'de yapılan kura çekiminde belli oldu. Kura çekiminde Türkiye'yi U19 Millî Takımı Teknik Direktörü Soykan Başar ve U19 Millî Takımı İdari Sorumlusu Mert Giray temsil etti. U19 Millî Takımımız B Grubu'nda Danimarka, Fransa ve İspanya ile eşleşti. 15-28 Temmuz 2024 tarihleri arasında Kuzey İrlanda'da oynanacak UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Finalleri'nde gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu: Kuzey İrlanda, Norveç, İtalya, Ukrayna  

B Grubu: 
Türkiye, Danimarka, Fransa, İspanya

UEFA Avrupa U19 Şampiyonası'nda ev sahibi Kuzey İrlanda ve Türkiye ile birlikte İtalya, İspanya, Fransa, Norveç, Ukrayna ve Danimarka mücadele edecek. Turnuvada grup maçları 15-22 Temmuz tarihleri arasında Seaview Stadium ve Inver Park'ta oynanacak. Gruplarında ilk iki sıraya giren toplam 4 takım yarı finale yükselecek. Gruplarını üçüncü bitiren takımlar FIFA U20 Dünya Kupası için play-off maçı oynayacak. 25 Temmuz'da oynanacak tek maçlı eleme sistemine göre finalistler belli olacak. 2024 UEFA Avrupa U19 Şampiyonası'nın finali 28 Temmuz'da National Football Stadium at Windsor Park'ta oynanacak.

Soykan Başar: "Umutluyuz, gruptan çıkacağımıza inanıyoruz"

Kura çekimi sonrası değerlendirmede bulunan Soykan Başar, "Final aşamasında kiminle eşleştiğinizin pek bir önemi yok. Tüm rakipler kuvvetli. Diğer grup da zor bir grup. Grubumuzda kalburüstü takımlar var, şampiyonaya sürekli katılan takımlar. Elit Tur grubumuzda zor bir gruptu fakat lider olarak çıktık. Bizim grup diğer gruba göre daha çetin bir grup. Grubumuzdaki tüm maçlar final maçı gibi oynanacak. Biz zoru seven bir takımız. Kendi oyun anlayışımızı sahaya yansıtarak mücadele edeceğiz. Umutluyuz, gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. Hedef kupaysa tüm rakipleri yenmeliyiz. Danimarka sert ve belli bir oyun sistemi ile oynayan bir rakip. İspanya yetenekli ve pasa dayalı bir oyun sistemi ile oynuyor. Fransa atletik oyunculardan kurulu, sprinter ve kenar oyuncuları ile oynayan bir ekip. Oyuncu grubumuza sonsuz güveniyoruz. Onlara inanıyoruz. Güçlü takımları yenerek buralara geldik. Grubumuzdaki rakiplerden Danimarka ve İspanya ile geçmiş dönemlerde karşılaştık. İyi mücadeleler ortaya koyduk. Sonuç olarak gruptan lider olarak çıkarak karşı grubun ikincisi ile yolumuza devam edeceğimize olan inancımız tam." dedi.

Geri
İleri