TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-19 » U-19 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U19 Milli Takımı İskoçya'ya 3-1 yenildi 20.03.2019
U19 Milli Takımı İskoçyaya 3-1 yenildi
Geri
İleri

U19 Milli Takımımız, Portekiz'in ev sahipliği yaptığı UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elit Turu'ndaki ilk maçında İskoçya'ya 3-1 yenildi. Türkiye, karşılaşmadaki tek golünü Houston'un 45+2'de kendi kalesine yaptığı vuruşla bulurken, İskoçya'nın gollerini 7.dakikada Rudden, 52.dakikada Deas, 79.dakikada Burroughs attı. U19 Milliler, Elit Tur'daki ikinci maçında 23 Mart'ta Portekiz ile karşılaşacak.

Stat: Dr. Machado Matos Stadium

Hakemler: Maurizio Mariani, Ciro Carbone, Sergio Nuno Teixeira Jesus 

Türkiye: Berke Özer, Onur Taha Takır (Dk.75 Emre Sabri Aydınel) , Süleyman Luş, Şahan Akyüz, Görkem Can, Sefa Akgün (Dk.58 Atalay Babacan), Erdem Seçgin,  Yunus Akgün, Umut Güneş (Dk.46 Enes İslam İlkin), Okan Mete Yılmaz (Dk.46 Berkin Taşkın), Ömer Uzun.

İskoçya: Ryan Mullen, Jordan Houston (Dk.90 Brennan Christopher Camp), Daniel Church, Lewis Mayo, Robbie Deas, Elliot Watt, Glenn Middleton (Dk.84 Matthew Shiels) , Billy Gilmour, Zak Rudden (Dk.84 Jack Aitchison), Ewan Henderson (Dk.72 Kerr McInroy)  , Adedapo Awokoya-Mebude (Dk.72 Jack Stephen Burroughs).

Sarı Kartlar: Dk.80 Süleyman Luş,  Dk.89 Erdem Seçgin, (Türkiye) Dk.19 Daniel Church, Dk.41 Glenn Middleton, Dk.56 Ewan Henderson, Dk.80 Archie Mair (İskoçya)

U19 Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Kaleciler:
Berke Özer (Fenerbahçe A.Ş.), Doğukan Özkan (Beşiktaş A.Ş.), Muhammet Taha Tepe (Altınordu A.Ş.

Defans:
Cemali Sertel (Eskişehirspor), Görkem Can (FC Schalke 04), İsmail Çokçalış (Karacabey Belediye Spor A.Ş.), Onur Taha Takır (Niğde Anadolu Futbol Kulübü A.Ş.), Şahan Akyüz (Altınordu A.Ş.), Süleyman Luş (Galatasaray A.Ş.)

Orta Saha:
Abdussamed Karnuçu (Galatasaray A.Ş.), Atalay Babacan (Galatasaray A.Ş.), Berkin Taşkın (Altınordu A.Ş.), Enes İslam İlkin (Yılport Samsunspor), Erdem Seçgin (Beşiktaş A.Ş.), Okan Mete Yılmaz (VFL Bochum), Erdoğan Kaya (Beşiktaş A.Ş.), Sefa Akgün (Büyükşehir Belediye Erzurumspor), Umut Güneş (VFB Stuttgart), Yunus Akgün (Galatasaray A.Ş.)

Forvet:
Emre Sabri Aydınel (Borussia Dortmund), Ömer Uzun (VFL Bochum), Yusuf Mert Tunç (Fenerbahçe A.Ş.)

Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Şenol Ustaömer

Maç Programı:

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat / Yer

20.03.2019 - 14.00

Türkiye

1-3

İskoçya

Dr. Machado Matos Stadium - Felgueiras

20.03.2019 - 16.15

Portekiz

Kıbrıs RK

Estadio Cidade de Barcelos - Barcelos

23.03.2019 - 15.00

İskoçya

Kıbrıs RK

Estadio Rio Ave FC - Vila do Conde

23.03.2019 - 17.00

Portekiz

Türkiye

Estadio Capital Movel - Paços Ferreira

26.03.2019 - 16.15

Kıbrıs RK

Türkiye

Estadio Cidade de Barcelos - Barcelos

26.03.2019 - 16.15

İskoçya

Portekiz

Estadio do Bessa 21 - Porto



Not: Programda verilen saatler yereldir. Portekiz, Türkiye'den üç saat geridedir.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.