TR
EN
Fikstürler
Puan Cetvelleri
62. Ziraat Türkiye Kupası Finali Ortak Basın Toplantısı Yapıldı 22.05.2024
62. Ziraat Türkiye Kupası Finali Ortak Basın Toplantısı Yapıldı
Geri
İleri
Beşiktaş ile Trabzonspor arasında yarın oynanacak olan 62. Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesinde Beşiktaş Teknik Sorumlusu Serdar Topraktepe ve Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile takım kaptanları Necip Uysal ve Uğurcan Çakır, ortak basın toplantısı düzenledi.

Finalin oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda organize edilen basın toplantısında taraflar Ziraat Türkiye Kupası'nın önemine dikkat çekip, müsabakanın fair-play içinde geçmesi dileğinde bulundu.

Abdullah Avcı: "Futbolun iyileştirici gücü var, bunun dışına çıkmayalım"

İki takımın da kupayı kaldıran taraf olmak için elinden geleni yapacağını vurgulayarak sözlerine başlayan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Finale kalmak güzel, finalde de dost olmak güzel. İki takım da kupayı almak istiyor. Biz de Trabzonspor tarihine tekrar yaşatmak istiyoruz. Beşiktaş kupayı 10 kere biz de 9 kere almışız, bunu eşitlemek istiyoruz. Trabzonspor tarihine bakınca kupalarla dolu. Sene içindeki inişlerin çıkışların olduğu bir süreçte iki takım da kazanma arzusuyla sahada olacak." ifadelerini kullandı.

Final maçında bireysel performansların önemli olduğuna dikkat çeken Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Final oynamak farklı duygu. Anlar ve bireysel performans belirleyici olacak. Son 2 aydır çıkış halindeyiz. Sahanın içinde oyunu sonuna kadar hak eden, oyunun konuşulduğu, iyi oyunun ve performansın konuşulduğu bir final arzu ediyoruz. Kaybedenin kazananı alkışladığı bir futbol festivali olması, toplumumuzdaki insanları saha içine yönlendirme açısından bir fırsat diye düşünüyorum. Finaller oynamak oyuncu için de, teknik adamlar için de çok önemlidir. Herkes kazanmıştır aslında. Yarıştığın bütün kategorilerde oyunu ve oyuncuları geliştirmeye çalıştık ve kupalar almak istedim. Final oynayan herkes başarılıdır. Futbolun iyileştirici gücü var, bunun dışına çıkmayalım."

Kupa kazanmanın geleceğe daha olumlu bakmaya sebep olduğunu söyleyen Avcı, "Kupa kazanmak bizim için ulaşılabilir 2 hedeften biriydi. Kupa kazanmak, büyük camialarda ileriye doğru pozitif bakmanı gerektiriyor. 6 aydır önümüzdeki senenin planlaması için çalışıyoruz. Bu daha hızlı hareket etmemizi sağlayacak. Sezon başı planlaması yapıldı, transferlerin yüzde 50'si bitti. Kupayı kazandıktan sonra ertesi gün kendini cesaretli hissediyorsun." şeklinde konuştu.

Avcı, "Trabzon'da tüm kupalara sahip olan Ahmet Suat Özyazıcı'dan sonra gelen bir teknik adam olmak istiyorum." dedi.

Serdar Topraktepe: "Bu kupayı seyircimize armağan edip onları mutlu etmek istiyoruz"

Kötü geçen sezonu kupayla telafi etmek istediklerini dile getiren Beşiktaş Teknik Sorumlusu Serdar Topraktepe, "Futbolda yarın seyir zevki yüksek bir maç olmasını bekliyorum. Maçtan önce ve sonra futbolun, güzel şeylerin konuşulduğu seyredenlerin zevk aldığı bir maç olmasını temenni ediyorum. Beşiktaş her zaman şampiyonluk kovalayan bir takım. Bu sene biraz sıkıntılı dönemler geçirdik. Bu kupayı seyircimize armağan edip onları mutlu etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Topraktepe, sözlerini şöyle sürdürdü: "Final maçları çok farklı oluyor. Futbol oynarken de final maçlarının ambiyansının farklı olduğunu yaşadık. Şimdi hoca olarak analizlerimizi yaptık. Oyuncularla fikir alışverişi yaptık. Maçın sonucu bizim açımızdan iyi olur inşallah. Beşiktaş'ta oyuncuyken hem şampiyonluk hem Türkiye Kupası kazandım. Teknik direktör olarak kupayı kazanmanın farklı bir duygu olacağına inanıyorum. Bu görev hem çok heyecanlı hem çok stresli. Yarın inşallah kazandığımızda çok farklı duygu olacağına inanıyorum."

Bazı oyuncuların ufak sakatlıkları olduğunu kaydeden Topraktepe, "Bütün futbolcularımız oynamak istiyor. Ufak tefek sıkıntıları olanlar var ama herkes oynamak istiyor." şeklinde konuştu.

Topraktepe ayrıca Necip Uysal'ın çok iyi bir kaptan olduğunu belirterek, "Kaptan, Beşiktaş için çok önemli, çok fedakar bir oyuncu. Kaptanın hiçbir zaman oynamam dediğini görmedim. Takım içnide birlik beraberliği sağlayan en önemli faktör. Bizim takımımızda olması benim açımdan rahatlatıcı bir şey." dedi.

Necip Uysal: "Yarın bizim için sezonun en önemli maçı olacak"

62. Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmanın bu sezon kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Beşiktaş Kaptanı Necip Uysal, "Yarın bizim için sezonun en önemli maçı olacak. Çok kötü bir sezon geçiriyoruz. Taraftarımızı çok üzdük. Elimizde bir kupa var. Bütün arkadaşlarımız bunun bilincinde. Bunu ne demek olduğunu konuştuk. İyi bir analiz yaptık. Bu kupayla taraftarımızı sevindirmek istiyoruz. Bu sezon kötü gidiyor ama taraftarın desteği her zaman vardı. Yarın da bu desteği bekliyoruz. Biz de elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Kazanırsam 9. kupam olacak. Kupa kazanmak çok güzel." yorumunu yaptı.

Uğurcan Çakır: "Biz de kupayı kazanıp taraftarlarımız mutlu etmek istiyoruz"

Fair-play'in ön plana çıktığı bir maç olmasını dileyen Trabzonspor Kaptanı Uğurcan Çakır ise, "Yarın fair-play'in konuşulduğu bir maç olmasını istiyorum. Biz de kupayı kazanıp taraftarlarımız mutlu etmek istiyoruz. Bu sene özelinde kupa ve üçüncülük hedefimiz vardı. İki taraf da kupayı almak istiyor. Umarım kazanan biz oluruz." değerlendirmesinde bulundu.

Geri
İleri