TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ziraat Türkiye Kupası'nın yayıncı kuruluşu Turkuvaz Medya oldu 28.12.2011
Ziraat Türkiye Kupasının yayıncı kuruluşu Turkuvaz Medya oldu
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası'nın, 2011-2012 sezonu için yayın ve isim hakkını Turkuvaz Medya Grubu aldı.

Ziraat Bankası da son 2 yıldır sürdürdüğü Türkiye Kupası isim sponsorluğunu bu sezon için de Turkuvaz Medya'dan satın aldı. Böylece Türkiye Kupası 2011-2012 sezonunda da Ziraat Türkiye Kupası adını taşıyacak. Maçlar ATV ve AHaber'den yayınlanacak.
 
Bu sezon 50'ncisi yapılan Ziraat Türkiye Kupası'nın isim sponsorluğu ve yayıncı kuruluşu için imza töreni Ataköy Olimpiyatevi'nde yapıldı. Törene; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkanvekili Serhat Albayrak katıldı.
 
Başkan Aydınlar, Turkuvaz Medya Grubu ile kanalları ATV ve AHaber ile birlikte, futbol ekonomisine yeni bir oyuncunun katıldığını belirterek "Kendilerine bu işbirliği için teşekkür ederiz. Onların yatırım ve katkıları ile futbolumuz daha da gelişecek" dedi.
 
Türkiye Kupa'sının isminin kendileriyle özdeşleştiği için Ziraat Bankası'nın isim sponsorluğunu devam ettirmesinin memnuniyet verici olduğunu vurgulayan TFF Başkanı Aydınlar, "Kupanın 50. yılında, statüde önemli bir değişiklik yaparak grup sistemini kaldırdık ve tek maçlı eleminasyon sistemini hayata geçirdik. 56 takımın yer aldığı Ziraat Türkiye Kupası'nda toplam 57 maç oynanacak. Özellikle çeyrek final maçları ile birlikte heyecanın zirveye ulaşacağını düşünüyorum. TFF organizasyonunda tarafsız sahada oynanacak 4 çeyrek final, 2 yarı final ve de final maçı, ülkemizin farklı bölgelerine en üst düzeyde futbol resitali yaşatacak" dedi.
 
Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkanvekili Serhat Albayrak da futbolun güzelleşmesi için ellerinden gelen her türlü katkıyı yapacaklarını belirterek, "Futbol ülkemizde en çok takip edilen konulardan biri. Yayınlarımızda da doğru ve tarafsız haberciliğimizi sürdüreceğiz. Ziraat Türkiye Kupası'nın önemli karşılaşmalara sahne olacağından eminim" dedi.

Geri
İleri
Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.