TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Diğer Haberler » Haberler
İçişleri Bakanlığı ile TFF arasında Afet Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı 22.04.2021
İçişleri Bakanlığı ile TFF arasında Afet Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı
Geri
İleri
İçişleri Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun da bulunduğu 14 Spor Branş Federasyonu arasında '2021 Afet Eğitim Yılı' kapsamında Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü imzalandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla, AFAD Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen T.C. İçişleri Bakanlığı AFAD ve spor federasyonları iş birliği protokolü imza töreninde TFF Başkanı Nihat Özdemir ile diğer spor federasyonlarının başkanları ve federasyonların yetkilileri yer aldı.   

Ülke düzeyinde afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasını amaçlayan protokol, TFF ile spor Federasyonlarının ve paydaşlarının personellerine afet farkındalık eğitimleri verilmesi, afet ve acil durumlara hazırlık çalışmaları yapılması, AFAD Gönüllüsü kazanımına yönelik toplumun ve personellerin bilinçlendirilmesi ve teşvik edilmesi gibi konuları kapsıyor. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 6 milyon 575 bin 862 vatandaşımıza eğitim verdik

İmza töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet Eğitim Yılı ilanının ardından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

Soylu konuşmasında, son 30 yılda AFAD veri tabanı üzerinde yapılan hesaplamalara göre; Türkiye ve çevresinde yaşanan 4 büyüklüğündeki deprem sayısının son yıllarda arttığını ifade etti. Eğitimin de afet öncesi yapılacak işler arasında yer aldığına işaret eden Bakan Soylu, afet anı ve afet sonrasında da yapılacak işler bulunduğunu kaydederken, "Bu yılın başından itibaren bugüne kadar ilk önce 81 valimizle başladık, sonra 1127 mülki idare amirimizle, 6 milyon 575 bin 862 vatandaşımıza kadar birebir yüz yüze eğitime ulaştık" dedi. Hazırladıkları ve sosyal medyada yayınlanan afet konulu eğitim içerikli videoların görüntülenme oranının, 4 milyon 396 bin 636'ya ulaştığını sözlerine ekledi. 

Nihat Özdemir: Can ve mal kaybını her zaman azaltmak mümkündür

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir de afet farkındalığının oluşturulmasının, toplumlar için her geçen gün daha da büyük önem kazandığını belirtti.

AFAD'ın, Türkiye'nin her köşesinde yaşanan her türlü afete anında müdahale ederek hayat kurtaran, insanların umutlarını yaşatan kuruluşların başında geldiğini dile getiren Özdemir, şunları kaydetti:

"Coğrafi yapısı gereği, doğal afetlerle sıklıkla karşı karşıya kalan bir ülkeyiz. Yaşamın kaçınılmaz gerçeği olan doğal afetlerin önüne geçmek de mümkün değil. Ancak can ve mal kaybını her zaman azaltmak mümkündür. Afetlere karşı daima bilinçli ve hazır olmamız gerekiyor. İmzalayacağımız anlaşma ile Federasyonumuz ve paydaşlarımızın personelleri, AFAD eğitimcileri ile afet ve acil durumlara hazırlık çalışmaları yapacak. Bu konuda AFAD'ın tecrübelerinden yararlanacağız. Afet ve acil durum farkındalığını da artıracağız. Protokol kapsamında federasyon olarak tüm çalışanlarımızın AFAD gönüllülük sistemine katılımını teşvik ederek, önemli bir görevi de üstleniyoruz. Tüm bu çalışmalarımız ve eğitimlerimiz neticesinde afetlerle baş etmeyi öğreneceğiz."

Konuşmaların ardından Bakan Soylu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve diğer spor federasyonlarının başkanları ile "Afet Eğitim İş Birliği Protokolleri"ni imzaladı.
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.