TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
MHK Semineri sona erdi 5.08.2012
MHK Semineri sona erdi
TFF Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen ve Sapanca Güral Otel'de 3 Ağustos Cuma gününden beri devam eden, Üst Klasman Hakem ve Üst Klasman Yardımcı Hakemler, Kadın FIFA ve FIFA Yardımcı Hakemler ile Üst Klasman gözlemci ve mentörlerin katıldığı Sezon Öncesi Hakem Eğitim Semineri sona erdi.
 
Seminerin üçüncü ve son gününde hakemler ve yardımcı hakemler, bir önceki günü olduğu gibi farklı çalışma gruplarına ayrıldılar ve geçen sezonki UEFA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi karşılaşmalarında yaşanan pozisyonları incelediler. UEFA Hakem Komitesi üyesi Jaap Uilenberg ve UEFA Hakem Konvansiyonu Türkiye Sorumlusu J.W.Larsen, bu görüntülerin hakem odaklı, UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Giovanni Stevanato ve Merkez Hakem Kurulu Üyesi Turgay Güdü ise yardımcı hakem odaklı analizlerini yaparak tüm hakemlere eğitim verdi.
 
Daha sonra hakemler ve yardımcı hakemler tekrardan aynı çalışma grubu altında birleşerek aldıkları eğitimleri birbirlerine aktardılar. Aynı zamanda da maç esnasında saha içinde birbirleri arasındaki iletişim ve iş birliği konusunda eğitimciler tarafından bilgi ve tavsiyeler aldı.
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.