TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
UEFA B-A Birleşik Antrenör Eğitim Programı'nın 3. aşaması tamamlandı 16.06.2021
UEFA B-A Birleşik Antrenör Eğitim Programının 3. aşaması tamamlandı
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA B-A Birleşik Antrenör Eğitim Programı'nın 3.aşaması sona erdi. İlk aşaması 4 Ağustos - 18 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılan, 2.aşaması ise online olarak gerçekleştirilen programın son bölümü 24 Mayıs'ta yine online olarak başlamıştı. 3.aşamanın 31 Mayıs'ta Antalya'da start alıp 15 Haziran'da biten ikinci kısmı ise yüz yüze eğitim yöntemiyle gerçekleşti.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in bizzat yönettiği bu aşamada, yaklaşık 1 yıl süren yoğun bir çalışma sonucu oluşturulan "Aday antrenör odaklı'', "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçerisinde" gerçekleştirilen yeni antrenör eğitim modeli de ilk kez uygulandı. 3.aşama sonrası aday antrenörler, hazırlayacakları bitirme tezi niteliğindeki dosyayı sunarak TFF tarafından ilk kez düzenlenen UEFA B-A Birleşik Antrenör Eğitim Programı'nı tamamlamış olacak.

UEFA Antrenörlük Sözleşmesi'nde yer alan ve UEFA'dan özel izin alınarak açılabilen UEFA B-A  Antrenör Eğitim Programı'na en az 7 sezon en üst ligde forma giyen ve daha önceden alınmış bir antrenörlük belgesi bulunmayan profesyonel futbolculardan oluşan antrenör adayları katıldı. Programda toplamda 131 saat teorik, 123 saat pratik eğitim verildi. Aday antrenörler, teorik ve pratik sınavların yanı sıra süreç boyunca gerçekleştirilen değerlendirmelere de tabi tutuldu.
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.