TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Grassroots Haftası, TFF tarafından 12 ilde düzenlenen etkinliklerle kutlandı 1.10.2019
Grassroots Haftası, TFF tarafından 12 ilde düzenlenen etkinliklerle kutlandı
Geri
İleri

2015 yılında Avrupa Komisyonu'nun ''Spor Haftası'', UEFA'nın ise "Grassroots Haftası" olarak ilan ettiği 23-30 Eylül tarihleri arasında kıta genelinde birçok spor etkinliği gerçekleştirilmekte. Futbolda ise bu özel hafta  UEFA'ya üye ülke federasyonlarının gerçekleştirdiği çeşitli organizasyonlarla kutlanmakta.

Bu kapsamda Türkiye Futbol Federasyonu, 23-30 Eylül haftasında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Trabzon, Kayseri, Malatya, Sakarya, Diyarbakır ve Van olmak üzere toplam 12 ilde öğrencilerin spora katılımda daha aktif olmaları ve futbol odağında eğitsel oyunlar ile keyif almalarını sağlamaya dönük etkinlikler düzenledi.

TFF'nin bölge antrenörlerinin nezaretinde toplam 46 ilkokulda 6-10 yaş grubu kız ve erkek öğrencilerin katılımı ile eğitsel oyun odaklı çalışmalar yapıldı. Ülke genelinde 1210 kız öğrenci, 1710 erkek öğrenci tüm hafta boyunca bu çalışmalarda yer aldı. Bu etkinliklerde bölge antrenörlerine 76 gönüllü antrenör de eşlik etti.

Grassroots haftası kapsamında Göztepe'nin profesyonel oyuncuları Cameron Zishan Rana Jerome ile aynı zamanda U19 Milli Takımı'nda da görev yapan Yusuf Talum, İzmir'in Karabağlar ilçesinde yer alan Ülkü İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Futbolcular öğrencilerle fotoğraf çektirip etkinliklere katıldı.

 

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.