TR
EN
A Milli Takım yeni iç saha formasını ilk kez Amerika'da giyecek 29.04.2010
A Milli Takım yeni iç saha formasını ilk kez Amerikada giyecek

A Milli Takımımız, Nike tarafından tasarlanan yeni iç saha formasını ilk kez 19-29 Mayıs tarihleri arasındaki Amerika Birleşik Devletleri turunda oynayacağı maçlarda giyecek. Milli Takım, tur boyunca hem yeni iç saha hem de Mart ayındaki Honduras maçında ilk kez giydiği dış saha formasıyla sahaya çıkacak.

Nike'ın, A Milli Takım için tasarladığı iç saha forması nostaljik öğeler barındıran görünümü ve hakim kırmızı rengiyle dikkat çekiyor. Bu yeni tasarımda kırmızı formanın göğsünde beyaz bir bant ve bandın üstünde ay yıldız bulunuyor.

Formanın tasarımı aşamasında tüm Türkiye'de detaylı araştırmalar yapılarak, halkın genel beğenisini yansıtan bilgiler toplandı. Bu bilgiler sonucunda milli takımın uzun yıllar giydiği ve Türk halkının da büyük beğenisini kazanan ay yıldızlı formanın iç saha versiyonu tasarlandı. Önceki formalarda kullanılan teknolojik özelliklerin daha da geliştirilerek uygulandığı forma geri dönüşüm özelliğine de sahip. Milli Takımımızın yeni forması hem futbolcular hem de taraftarlar için aynı özellikte geliştirildi.  

Geri dönüşümü yapılmış plastik şişelerden elde edilen kumaşlardan üretilen formalar; futbolcuları daha kuru, daha serin ve daha rahat tutacak şekilde tasarlandı. Bu tasarım sayesinde futbolcuların vücut sıcaklığı  yeşil sahadayken istenilen düzeyde tutularak, en üstün performansı sergilemelerine imkan tanındı.