TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Atina'da dostluk rüzgarı 23.03.2007
Atinada dostluk rüzgarı

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, yarın Türkiye ile Yunanistan arasında yapılacak 2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçı öncesi yaptığı açıklamada, ''Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluk, yarınki maçın sonucundan daha önemlidir'' dedi.

Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu, yarınki karşılaşma öncesi Haluk Ulusoy ve federasyon yöneticileri onuruna resepsiyon verdi. Resepsiyona, Atina Pire Başkonsolosu Beyza Üntuna, Milli Takım kafilesiyle birlikte Atina'ya gelen bazı milletvekilleri ile eski Devlet Bakanı Ersin Taranoğlu da katıldı.

Resepsiyonda konuşan Büyükelçi Burcuoğlu, Türk Milli Takımı'nın yarınki karşılaşmadan galibiyetle ayrılmasını beklediklerini ifade etti. Ulusoy, Büyükelçi Burcuoğlu'na plaket ve Milli Takım'ın 10 numaralı formasını hediye etti.

Haluk Ulusoy, büyükelçilikteki resepsiyonda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Yunanistan Futbol Federasyonu'na teşekkür ederek, ''Havaalanından itibaren bize büyük ilgi gösterdiler. Hiçbir sıkıntı yaşamadan ve beklemeden havaalanından otele hareket ettik'' dedi.

Türkiye ve Yunanistan'ın 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nin organizasyonuna birlikte talip olarak örnek bir davranışta bulunduğunu hatırlatan Ulusoy, ''İki ülke arasında güzel bir dostluk köprüsü kurduk. Temennimiz, yarınki maçta da bu dostluğun devam etmesi'' diye konuştu.

Atina'ya Türk Milli Takımı'nın grup lideri olarak geldiğini hatırlatan Ulusoy, şunları söyledi:  ''Son dönemde hiç görülmemiş ölçüde sakat ve cezalı oyuncularımızın sayısı bir hayli fazla. Fakat yarınki maça da yine 11 oyuncuyla çıkacağız. Yarınki 11'imiz de Türk bayrağını ve Türk milletinin yüreğini taşıyacak. Yarın çok zor maç olacağına inanıyorum. Fakat Türk Milli Takımı'nın inandığı takdirde yenemeyeceği takım yoktur. Hedefimiz Norveç maçına da lider olarak çıkmak.''

Haluk Ulusoy bir soru üzerine, Turkcell Süper Lig'de bu sezon futbol kalitesinin düşük olduğu yönündeki eleştirilere katılmadığını belirterek, şöyle devam etti: ''Bana göre Süper Lig kaliteli. Eskiden 4 büyük takım diğer tüm rakiplerini rahatlıkla yenebiliyordu. Bu sezon ise o kadar iyi futbol oynamıyorlar. Buna karşılık 14 Anadolu takımı daha iyi futbol oynuyor. Her takım her takımı yenebiliyor.''NİKOS KOVİS VE KOÇO KASAPOĞLU: ''İKİ TAKIMIN BİRLİKTE AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA KATILMASI EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ''

Türk Milli Takımı'nın başarısı için bir dönem ter döken Rum asıllı eski futbolcular Nikos Kovis ile Koço Kasapoğlu, yarın Yunanistan ile Türkiye arasında Atina'da yapılacak Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçı öncesi dostluk mesajları verdiler.

Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu'nun, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleri onuruna verdiği resepsiyona davetli olarak katılan Nikos Kovil ile Koço Kasapoğlu, 2008 yılında yapılacak Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne Türkiye ile Yunanistan'ın birlikte katılması dileğinde bulundular.

Uzun yıllar Vefa ve Beşiktaş formalarını giydiğini, 5'i A Milli olmak üzere toplam 22 kez Türk Milli Takımı'nda görev yaptığını anlatan Nikos Kovis, yarınki karşılaşmanın berabere sonuçlanacağını iddia ederek, ''Kabul etmek gerekir ki Yunanistan'ın evsahibi olma avantajı ve güçlü bir kadrosu var, ancak Türkiye ne yapıp edip yarınki maçta en azından yenilmeyecek ve grup birinciliğini devam ettirecektir'' dedi.

İstanbulspor ve Vefa takımlarının formasını giydiğini, bir kez de denenmek amacıyla formasını giydiği Fenerbahçe ile Sovyetler Birliği'nin Dinamo Leningrad takımına karşı da görev yaptığını ifade eden Koço Kasapoğlu ise Türk Milli Takımı'nda çok fazla sakat ve cezalı oyuncu bulunduğunu, buna karşılık Yunanistan'ın 9'u ülke dışında önemli kulüplerde forma giyen güçlü bir kadrosunun bulunduğunu belirterek, ''Yunanistan biraz daha favori gibi görünüyor, ancak Türkiye'nin de bu maçı çok önemsediğini biliyorum. Gönlümden geçen beraberlik. Fakat yarın akşam ilk golü atanın galip geleceğini düşünüyorum'' diye konuştu.

Bu arada, Türk Milli Takımı'nın eski kaptanlarından Şeref Has da Nikos Kovis ve Koço Kasapoğlu ile bir süre futbol sohbeti yaptı.Kaynak: Anadolu Ajansı

 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.