TR
EN
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Vincenzo Montella'nın Doğum Gününü Kutladı 18.06.2024
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Vincenzo Montellanın Doğum Gününü Kutladı
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Millî Takımımızın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu'nda Gürcistan'ı 3-1 mağlup ettiği müsabakanın öncesinde, 50. yaşını kutlayan A Millî Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'yı ziyaret etti.

Dortmund'da A Millî Takımımızın kamp yaptığı otelde gerçekleşen görüşmede, Montella'nın doğum gününü kutlayarak yeni yaşında sağlık ve mutluluk dileyen Başkan Büyükekşi, Gürcistan maçı için de hem Montella'ya, hem de millî futbolcularımıza başarı temennisinde bulundu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Çocuklarınıza anlatacağınız bir hikaye yazacaksınız"

Her koşulda A Millî Takımımızın yanında olduklarını vurgulayarak sözlerine başlayan Başkan Büyükekşi, "İnşallah bugün bir tarih yazacağız. Çocuklarınıza anlatacağınız bir hikaye yazacaksınız. Biz hep millî takım adına 2002 ve 2008 hikayelerini biliyoruz, dinliyoruz. İnşallah siz de 2024 hikayesini herkese anlatacak, herkese 'Bu mutlu günde biz de oradaydık.' diyerek kalbinizden ne geliyorsa onu söyleyeceksiniz. Bizim hedefimiz Türk milletini en güzel şekilde temsil etmek." ifadelerini kullandı.

"İnşallah Türk milletine çifte bayram yaşatacağız"

A Millî Takımımızın başarılı olacağına dair inancını dile getiren Başkan Büyükekşi, "En iyi oyuncular olduğunuz için buradasınız, Türk milletini temsil ediyorsunuz. İnşallah bugün de sizlere, bizlere yakışan bir sonuç elde edeceğiz ve Türk milletine çifte bayram yaşatacağız. Biz sizlere güveniyoruz, sizleri seviyoruz. İnşallah sokakta binlerce vatandaşımızın ellerinde bayraklarıyla yaşayacakları büyük şevk ve heyecanına hep beraber ortak olacağız. Sağolun, var olun. İnşallah önümüzdeki maçlarda yine beraberiz, biz de buradayız. Sizlerle beraber bu başarıları taçlandıracağız. Bugün hocamızın doğum günü. Hocamıza da 'Doğum gününüz kutlu olsun.' diyorum." şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Millî Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'ya bir hediye takdim etti.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız