TR
EN
Türkiye - Gürcistan Maçına Gidecek Taraftarlarımız İçin Duyuru 17.06.2024
Türkiye - Gürcistan Maçına Gidecek Taraftarlarımız İçin Duyuru

A Millî Takımımızın 18 Haziran 2024 Salı günü 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu'nda Gürcistan ile karşılaşacağı ve yerel saatle 18.00'de (TSİ 19.00) başlayacak olan müsabakanın oynanacağı Dortmund BVB Stadyumu'na A Millî Takımımızı desteklemek için gidecek olan taraftarlarımızın, stadyuma mümkün olduğunca erken gitmeleri önemle tavsiye edilir. Maçın başlamasına kısa süre kala stadyuma gelen taraftarlarımızın, yoğunluk nedeniyle uzun kuyruklarda bekleme ve maçın başlangıcını görememe ihtimalleri bulunmaktadır.

A Millî Takımımızı tribünlerde destekleyecek olan taraftarlarımızın stadyuma kesinlikle biletleriyle gelmeleri gerekmektedir. Yanında biletleri olmayan taraftarlarımız stadyuma yaklaştırılmayacaktır. Olası bir kimlik kontrolünde her ne sebeple olursa olsun yanında kimlik, pasaport gibi resmi bir belgesi bulunmayan taraftarlarımız stadyuma alınmayacaktır. Biletlerdeki bilgilerin (isim, soyad, yer ve doğum tarihi) kimlikteki bilgilerle eşleşmesi gerekmektedir. Bilgilerin eşleşmemesi durumunda bilet sahibinin stadyuma girişine izin verilmeyecektir.

KleppingStraße'den başlayarak Dortmund BVB Stadyumu'na kadar devam edecek olan taraftar yürüyüşümüze tüm taraftarlarımız davetlidir. Taraftar yürüyüşümüz, yerel saatle 12.00 - 13.00 arası DJ performansı, 13.00 itibarıyla DJ performansı eşliğinde yürüyüş başlangıcı ve 15.00 - 15.30 arası stadyuma varış şeklinde planlanmıştır.

Taraftar yürüyüşümüzün programı ve güzergahı şu şekildedir:Aşağıdaki maddelerin stadyuma getirilmesi ve sokulması yasaktır:

  • Her türlü silah veya patlayıcı madde. Bu, her türlü havai fişek, meşale, duman tozu, duman bombası veya diğer yanıcı, parlayıcı, yüksek ses çıkarıcı maddeler,

  • Her türlü cam/plastik şişe, bardak, sürahi veya teneke kutu ile PET, cam veya diğer kırılgan, kırılmaz veya özellikle dayanıklı malzemelerden yapılmış diğer nesneler,

  • Her türlü alkollü içecek, uyuşturucu madde vb.,

  • Irkçı, yabancı düşmanı, dini veya siyasi içerikler.

  • Dortmund'da şehir merkezi ve stadyumlarda meşale kullanılması yerel kanunla yasaklanmıştır. Herhangi bir ceza ve cezai yaptırımla karşılaşmamak için taraftarlarımızın şehir merkezi ve stadyumda meşale yakmaması önem arz etmektedir. Bu nedenle, stadyum alanına meşale getirilmemesi, sahaya fırlatılabilecek yabancı cisim getirilmemesi, herhangi bir yanıcı yakıcı cisim getirilmemesi önemle rica olunur. Bu yasak maddeleri içeri sokmaya çalışan kişiler hakkında Dortmund Polisi tarafından yasal işlem uygulanacağı belirtilmiştir.
  • Stadyuma boyu 1.50 metreyi geçmeyen sadece Türk bayrağı alınacağı başka bayrakların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir. Bayrakların sopalarının ince plastik boru olması önemlidir.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) için Dortmund'a gelerek A Millî Takımımıza stadyumda destek verecek olan tüm taraftarlarımıza şimdiden iyi seyirler dileriz.