TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Stefan Kuntz: "Oyuncularım Milli Takım için kalpten oynuyorlar" 13.06.2022
Stefan Kuntz: "Oyuncularım Milli Takım için kalpten oynuyorlar"
Geri
İleri

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup dördüncü maçında yarın Litvanya'yı konuk edecek A Milli Futbol Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz, "Daha önce söylediğim gibi kapılarımız her iyi performans gösteren oyuncuya açık." dedi. Kuntz, karşılaşmanın oynanacağı Gürsel Aksel Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, aday kadroya çağırdıkları oyuncuların hepsinin kulüplerinde gösterdiği performansla milli takımda oynama şansını hak ettiğini söyledi.

Uluslar Ligi maçlarında bazı denemeler yaptıklarını bildiren Kuntz, şunları kaydetti: "Bu maçları antrenman maçı olarak adlandırmak da karşılaşmanın değerini hafifletmiş olur. Sonuçta bunlar milli takımlar arasında oynanan uluslararası karşılaşmalar. Maçlar sonrasında yaptığımız analizler önemli. Buralarda oyunculara vermiş olduğumuz bilgiler ve geliştirmeleri gereken yönleri anlatmamız önem taşıyor. Belli mevkilerde nasıl farklılıklar yaratılabilir, nasıl farklı hareket etmek mümkün olur, bunları oyuncularımıza aktarabildik. Daha önce söylediğim gibi kapılarımız her iyi performans gösteren oyuncuya açık. Hatta ben buradaki oyunculara da şöyle bir şaka yollu söz söyledim. Burada o kadar mükemmel oynayın ki diğer arkadaşlarınız gelemesinler."

Kuntz, deneyimli oyunculardan oluşan çekirdek diye tabir edebilecekleri bir kadrolarının bulunduğunu ve bu kadronun kalmaya devam edeceğini belirterek, "Ancak bir transfer mevsimindeyiz biliyorsunuz, bu transferlerin sonucu nereye varacak. Yani oyuncular gittikleri yerlerde düzenli oynamaya devam edecekler mi, sakatlık gibi sorunlar olabilir. Dolayısıyla şimdiden eylül ayı maçlarıyla ilgili görüş belirtmek doğru olmaz ama o çekirdek dediğimiz kadro burada bizimle kalıyor." ifadelerini kullandı.

Kadrolarında bulunan 26 oyuncunun hepsinin iyi olduğunu aktaran Kuntz, "Hepsine sordum, hanginiz yorgunsunuz diye, 26'sı da 'yorgun değiliz' diye cevap verdiler. Bu da onların ne kadar milli takım için kalpten oynadıklarını gösteriyor." diye konuştu.

Kuntz, yarınki Litvanya maçında birtakım değişiklikler yapabileceklerini ifade ederek, şöyle konuştu: "Bu statta da çok özel bir atmosfer olacak. Çünkü uzun zamandır İzmir'de maç oynanmadığı için tabi ki onun da getireceği bir heyecan var. Umarım bütün oyuncular oynamaya hazırdır. Tabii bir yandan da göreceğiz, 'herkes hazırım' dedi ama kim gerçekten dürüst davranmış, kim yalan söylüyor, ona da bakacağız."

Uluslar Ligi'ndeki Faroe Adaları maçında stadın tamamen dolu olmadığını ancak desteğin harika olduğunu, Litvanya ve Lüksemburg müsabakalarında da taraftarların yanlarında olduğunu kaydeden Kuntz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu tarz destekler önemli, Türk kökenli taraftarlarımızın bize her yerde vereceği destek çok önemli. Ama burada ilk ateşi, ilk kıvılcımı performansıyla ve maçlara yaklaşımlarıyla bizim oyuncularımız yapmalı diye düşünüyorum. Lüksemburg maçında benim de birçok ailemden kişi ve dostlarım oradaydılar, bana fotoğraflar ulaştırdılar. Yani oradaki yaşanan hava üzerlerinde formalarını giymişler, benim arkadaşlarım hatta Türk Milli Takım formasını giymişler. Müthiş bir hava, herkesin mutluluktan uçtuğu bir ortam vardı. Hatta yaşlı insanları bu havaya sokabilmek de biraz zordur. Onların da bu coşku atmosferinin içerisine girip, ayak uydurmaları da ayrı mutluluk verir. Anlatabileceğim en komik hikayelerden bir tanesi de; 4 takım arkadaşım, çarşamba günlerinde hareket olsun diye futbol oynarız. Bu arkadaşlarım da maça geldiler. Normalde bira içme adetleri var. Otelde onları ağırladık. Ben herhalde bira isterler yine diye düşünürken bir anda dördü de çay sipariş etti ve ben inanılmaz şaşırdım bu duruma."

Altay Bayındır: "Önemli olan bu bayrağa, bu armaya hizmet etmek"

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup dördüncü maçında yarın Litvanya'yı konuk edecek A Milli Futbol Takımı'nın kalecilerinden Altay Bayındır, "Bizim için sadece önemli olan bu bayrağa, bu armaya hizmet etmek en iyi şekilde." dedi.

Müsabakanın oynanacağı Gürsel Aksel Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına katılan Altay Bayındır, milli takımın kaleci sayısının fazla olmasının ve maçlarda kimin oynayacağının belli olmamasının motivasyonlarını nasıl etkilediği sorusu üzerine, profesyonel oyuncular olduklarını, şans ve görev verildiği zaman ellerinden gelenin en iyisini vermeye çalıştıklarını söyledi.

Büyük bir bayrağın altında çalıştıklarını aktaran Altay, şöyle konuştu: "Profesyonel bir şekilde bakıyoruz. Arkadaşlığımız da gayet olması gerektiği gibi saha içinde. Tabii herkesin kendine göre olumlu veya olumsuz fikirleri var. Saygı duymak gerekiyor. Bizim için sadece önemli olan bu bayrağa, bu armaya en iyi şekilde hizmet etmek. Sahaya kim çıkarsa, hocamız kime görev verirse çıkıp elimizden geleni sonuna kadar yapmak yani."

Altay Bayındır, yoğun maç trafiğinin dünyadaki tüm futbolcular tarafından eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine şunları kaydetti: "Zor bir süreç bizim için. Çünkü futbolcunun çalıştığı kadar, antrenman yaptığı kadar, belirli dönemlerde dinlemeye de ihtiyacı var. Bizim için kısa bir dönem oldu. Fakat milli takımdayız sonuç itibarıyla ve burada olmak büyük bir gurur, büyük bir onur, büyük bir şeref. Dolayısıyla profesyonel şekilde işimizi yapacağız. Dinlenmeye de zaman gelecektir evet ama şu an çalışma zamanı. Odaklanmamız gereken şey oynayacağımız maçlar, oynadığımız maçları iyi bir şekilde geçtik. Son maçımızı da sağlıklı bir şekilde oynadıktan sonraki kısa bir tatil sürecimiz olacak. Ondan sonra da sezona başlayacağız inşallah."

Geri
İleri
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.