TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ozan Tufan:  "Ülkeme katkı sağladığım için çok mutluyum" 29.03.2021
Ozan Tufan:  "Ülkeme katkı sağladığım için çok mutluyum"

Milli futbolcumuz Ozan Tufan basın toplantısında çok kaliteli bir kadroya ve teknik adama sahip olduklarını belirterek, "Bu ailenin bir ferdi olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Kağıt üzerinde dünya basınında çok favori gözükmesek de çıktığımız iki maçta da en iyi şekilde mücadele ederek sahadan galibiyetle ayrıldık. Bunun için çok mutlu ve gururluyuz. Ben de takımıma, ülkeme katkı sağladığım için ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Hocama da bana verdiği bu görevden dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"Formumda Şenol hocanın katkısı büyük"

Ozan Tufan, "Milli Takımda bambaşka bir Ozan görüyoruz. Bunu sağlayan faktörler neler?" sorusuna, "Öncelikle yine hocam üzerinden gideceğim. Bursaspor zamanında beraber çalışırken de büyük katkısı oldu. Doğru yolu seçmeme sebep olan insanlardan bir tanesi. Buraya geldiğim zaman beni en iyi şekilde maça motive edip, hazırlayıp, sahaya sürdüğünde ben de hem ülkem adına hem de onun için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. Kendimi maç içinde bana rahat hissettirdiği için hem skorlara hem de takımıma katkım oluyor." yanıtını verdi.

Milli futbolcu, kendini en rahat hangi mevkide hissettiğinin sorulması üzerine, "Şu an oynadığım mevkide çok iyi hissediyorum. Kendimi iki yönlü oynamaya alıştırıyorum. Bunu daha fazla yapabilmek için gayret gösteriyorum. Eksiklerim olmasına rağmen yapabildiğimi düşünüyorum. Sağ bekte de, stoperde de, sol bekte de oynadım. Önemli olan burada milli takımımızın başarısı. Benim için mevki fark etmiyor." açıklamasında bulundu.

Son olarak Avrupa'da futbol oynamak istediğini de aktaran Ozan,  "Önümüzde çok önemli maçlar var, Avrupa Şampiyonası var. Tabii ki her futbolcunun hayali gibi benimki de yurt dışında kendimi gösterebilmek, oralarda ülkemi temsil edebilmek. Oynamak istediğim lig İngiltere Premier Lig'i. Orada kendimi görmek istiyorum. İnşallah bu da en kısa sürede gerçekleşir" diye konuştu.

 


 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.