TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Şenol Güneş'ten Altınordu'ya ziyaret 25.01.2020
Şenol Güneşten Altınorduya ziyaret
Geri
İleri

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, TFF 1. Lig kulüplerinden Altınordu'nun futbol akademisini ziyaret etti. Güneş'in ziyaretinde A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Bayram Bektaş ile Milli Takımlar Müdürü Hüseyin Coşkun da yer aldı. 

Altınordu'nun İzmir'in Torbalı ilçesindeki Metin Oktay Yerleşkesi'ne giden Güneş, burada akademide eğitim gören çocuklar tarafından karşılandı. Genç futbolcuların tek tek ellerini sıkarak onlarla tanışan Güneş, daha sonra Altınordu ile Bursaspor arasında oynanan Elit U19 Ligi karşılaşmasını Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, CEO Barış Orhunbilge, yönetim kurulu üyeleri ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu ile birlikte izledi.

Müsabakanın bitiminin ardından iki takımın da soyunma odasına giden Güneş, genç futbolculara tavsiyelerde bulundu. Milli çalıştırıcı "Biz, malzemesi ve tesisi olmayan bir kuşaktık. Sizler ise çok şanslı bir nesilsiniz çünkü her şeye sahipsiniz. Burada önemli olan,  sahip olduklarınızla becerilerinizin üzerine neler koyacağınız. Örnek aldıklarınız olsa bile siz kendiniz olun, özgür olun ve markanızı yaratın. Futbolu, ruhunuza uygun karakterle oynarsanız başarılı olursunuz. Kaybederken bile kazanmayı öğrenin." diye konuştu.

Tesis turu yapan Güneş, kulübün oyuncu eğitiminde faydalandığı teknolojik ekipmanları ve besi hayvanları örnek yaşam alanını inceledi. Güneş ayrıca yerleşkede yer alan ve kendi futbolculuk dönemine ait fotoğrafların da bulunduğu "Ayaktakiler-Oturanlar Fotoğraf Sergisi"ni gezdi.

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, ziyaretin sonunda A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'e 2002 Dünya Kupası'nın sembollerinden biri haline gelen fotoğraf karesine ait karikatürü hediye etti.  Güneş'in Türk futbolunun sembol isimlerinden biri olduğunu belirten Özkan, "Akademimizde eğitim gören birçok gencimiz kendisini örnek alıyor. Ziyaret ile bu gençleri gelecek için heyecanlandırdı, cesaretlendirdi. Şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.

Güneş de Türk futbolu için yaptığı çalışmalardan ötürü Özkan'a teşekkür ederek üzerinde adının yazılı olduğu imzalı milli takım formasını takdim etti.

Geri
İleri
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.