TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
25 bin seyirci futbola doydu 12.08.2012
25 bin seyirci futbola doydu
Geri
İleri

Erzurum'daki dev maç, uzun bir süre sonrasında her iki takım taraftarlarının birlikte izledikleri bir derbiye sahne oldu. Derbi maçta Yeni Erzurum Stadı'nda iki takım taraftarlarına da eşit oranda yer ayrılırken, tribünleri ayıran bir bariyer olmaması nedeniyle iki takım taraftarları arasında güvenlik güçleri tarafından yaklaşık 20 metrelik koridor oluşturuldu. Taraftarların stada gelişte karşılaşmamaları için iki ayrı yol güzergahı belirlenirken, bu şekilde olası bir gerginliğin önüne geçildi.
 
TFF Başkanı Demirören, tribünde yerini aldı
 
Karşılaşmayı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Başkanvekilleri Ufuk Özerten ve Servet Yardımcı ile yönetim kurulu üyeleri, PFDK ve Temsilciler Kurulu Başkanları da takip etti. Karşılaşma öncesi geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Milli Takımın eski futbolcularından Erol Togay için saygı duruşunda bulunuldu.
 
Çizgi hakemi uygulaması ilk kez yapıldı
 
TFF Süper Kupa'nın sahibini bulacağı Galatasaray-Fenerbahçe maçında, Türkiye'de ilk kez çizgi hakemi uygulaması yapıldı. Maçta, çizgi hakemi olarak Hüseyin Göçek ile Bülent Yıldırım görev aldı.
 
Çakır'ın ilk TFF Süper Kupa maçı
 
Cüneyt Çakır, Galatasaray-Fenerbahçe mücadelesinde görev alarak kariyerinde ilk TFF Süper Kupa maçına çıktı.
Karşılaşma öncesi ısınmak için sahaya çıkan Cüneyt Çakır'a sevgi gösterisinde bulunan taraftarlar, ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' tezahüratları yaptı.
 
Erzurum, rekabetin yaşandığı 15. stat oldu-
 
TFF Süper Kupa maçına ev sahipliği yapan Erzurum'daki Yeni Erzurum Stadı, ezeli rekabetin yaşandığı 15. stat oldu. İki takım, 371 maçın sığdığı 103 yıllık rekabette daha önce 14 ayrı statta karşılaşmıştı. Ayrıca, Yeni Erzurum Stadı, TFF Süper Kupa'ya da ilk kez evsahipliği yaptı. Bundan önceki 5 organizasyondan 3'ü Almanya'nın Frankfurt, Köln ve Duisburg kentlerinde, 2'si de İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanmıştı.
 
Nike Maxim görücüye çıktı
 
Spor Toto Süper Lig'de yeni sezonda oynanacak, Nike tarafından tasarlanan 'Maxim' adlı top, TFF Süper Kupa maçında ilk kez görücüye çıktı


 

Geri
İleri
 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.