TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
A Milli Takım, Estonya maçı hazırlıklarını sürdürdü 8.08.2011
A Milli Takım, Estonya maçı hazırlıklarını sürdürdü
Geri
İleri

Estonya ile çarşamba günü özel maçta karşılaşacak A Milli Takımımız, hazırlıklarını bugün saat 19.30'da Türk Telekom Arena'da yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Isınma hareketleriyle başlayan ve yaklaşık 1,5 saat süren antrenman, dar alanda kısa pas çalışmasıyla devam etti. Daha sonra iki gruba ayrılan futbolcular, yarı sahada karşılıklı pas ve pres çalışması yaptı. Soğuma egzersizleriyle idman sonlandı. Kampa katılan Mehmet Topal ve Sinan Bolat da çalışmada yer aldı.

Antrenmanı TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve Milli Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman da takip etti.

Milli takımın, Estonya ile yapacağı hazırlık karşılaşmasıyla ilgili konuşan Başkanvekili da Gümüşdağ; ''Öncelikle herkes futbolu özledi. Taraftar ve futbolseverlerin Estonya maçına ilgisinin çok fazla olacağına inanıyorum. Özellikle bu 1,5 aylık süreçte yaşananlardan dolayı futboldan uzaklaştık. Çarşamba günü milli maçımıza yakışır bir yoğunluk olacaktır. Estonya maçı bizim için önemli. Biliyorsunuz Eylül ve Ekim ayında yapacağımız 4 maç var. Umuyorum ki Estonya maçı milli takım için iyi bir hazırlık maçı olur. Estonya maçından sonraki hedefimiz diğer 4 maçtan en iyi neticeleri almak ve hedefe doğru ilerlemek.''

Gümüşdağ, teknik direktör Guus Hiddink ile ilgili yapılan spekülasyonlarla ilgilenmediklerini ve kamuoyunda konuşulan haberlerden bilgi sahibi olmadıklarını kaydederek, ''Biz ve hocamız sadece önümüzdeki maçları düşünüyoruz. Bu konuları düşünmüyoruz. Sadece hedefimize doğru yürümeyi istiyoruz'' dedi.

Milli Takım, yarın saat 19.30'da FiYapı İnönü Stadı'nda yapacağı son çalışmayla Estonya maçının hazırlıklarını tamamlayacak. İdmanın 15 dakikalık bölümü medyaya açık olacak.

Geri
İleri
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.