TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
A Milli Takım, Belçika maçının hazırlıklarına başladı 26.05.2011
A Milli Takım, Belçika maçının hazırlıklarına başladı
Geri
İleri

2012 Avrupa Şampiyonası Elemelerinde Belçika ile oynayacağı maç için bugün Hollanda'nın Tegelen kasabasında kampa giren A Milli Takımımız, buradaki ilk antrenmanını yaptı.

Teknik Direktör Guus Hiddink yönetiminde saat 19.00'da Sportpark Bakenbos'ta gerçekleştirilen idman, ısınma hareketleriyle başladı ve dar alanda kısa pas çalışmasıyla devam etti. A Milliler daha sonra minyatür kalelerle özel bir çalışma yaptı ve soğuma egzersizleriyle idman sona erdi.

Mekanik bel ağrısı olan Hamit Altıntop, Sivasspor-Fenerbahçe maçında sol adalesinde gerilme ve ezilme oluşan Gökhan Gönül ile sap arka adalesinde hafif bir gerginlik bulunan Mehmet Topuz idmana katılmadı. Hamit ve Gökhan Gönül, kamp otelinde fizyoterapistler eşliğinde tedavi ve özel çalışma programına tabi tutuldular. Mehmet Topuz ise kondisyon salonunda özel bir egzersiz programı dahilinde çalıştı.

''Ay Yıldızlılar''ın antrenmanını Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve milli takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl da izledi. Kafileyle birlikte Hollanda'ya gelen Başkan Özgener ve Levent Kızıl, millileri ilk antrenmanında da yalnız bırakmadı.

A Milli Takımı'n antrenmanını izlemek üzere Sportpark Bakenbos'a gelen çok sayıda taraftar, teknik direktör Guus Hiddink'in sürpriziyle sevindi. Normalde taraftara kapalı olarak planlanan antrenman için takım sahaya geldiğinde otobüsten inerek taraftarlara doğru yaklaşan Hollandalı çalıştırıcı, taraftarlara onları içeriye alacaklarını söyledi.Hiddink'in açıklaması üzerine sevinen taraftarlar sahaya alınarak, antrenman yapılan sahanın kenarından ve küçük tribününden çalışmayı izledi.

Okan Buruk:"İyi başladı iyi de gidecek"

A Milli Takım İdari Koordinatörü Okan Buruk, AA muhabirinin sorusu üzerine, takımda genel havanın iyi olduğunu, her zaman olduğu gibi futbolcuların yine çok istekli geldiklerini belirterek, ''Güzel bir ortam var. Zaten birbirini çok seven bir oyuncu topluluğuna sahibiz. Uzun zamandır bir arada oynayan oyuncularımız var. İyi olacağına inanıyorum. İyi başladı, iyi de gidecektir'' dedi. Buruk; "Bizim açımızdan çok önemli bir rakiple oynuyoruz. O yüzden ne kadar sezon sonu olursa olsun maçlar hep yaklaştıkça oyuncuların maça olan ilgileri, düşünceleri artacaktır. En iyi şekilde bu maçı oynayacaklardır. Onlar için çok da önemli bir Avrupa Şampiyonası var. Bence hepsinin aklında, hayalinde bu vardır.'' diye konuştu.

Geri
İleri
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.