TR
EN
A Milli Takım ABD'de ilk antrenmanını yaptı 20.05.2010
A Milli Takım ABDde ilk antrenmanını yaptı
Geri
İleri

ABD'deki kamp programına başlayan (A) Milli Futbol Takımı, ilk kez yeni teknik direktör Guus Hiddink yönetiminde antrenmana çıktı. Milliler, uçaktan indikten yaklaşık beş saat sonra, dün akşam saatlerinde New Jersey'deki Montclair Üniversitesi sahasına giderek çalışmalara başladılar. Milli Futbol Takımı'nın, konakladıkları W Hotel'in sahasında yapılması planlan ilk antrenmanı, saha şartlarının uygun olmaması nedeniyle üniversitenin sahasına alındığı açıklandı. Daha çok Amerikan futbolu için kullanılan sahada antrenman yapan futbolculara, Guus Hiddink ve (A) Milli Futbol Takımı Sorumlu Yardımcısı Oğuz Çetin eşlik etti.

Takımın ilk antrenmanına toplam 32 futbolcu katılırken, Bayern Münih ile Şampiyonlar Ligi finaline çıkmaya hazırlanan Hamit Altıntop'un aday kadroya daha sonra dahil olacağı öğrenildi.

ABD kampına 33 kişilik geniş bir aday kadroyla gelen (A) Milli Futbol Takımının, Montclair Üniversitesi sahasındaki çalışması yaklaşık bir saat sürdü.

Çalışmalara düz koşu ile başlayan futbolcular, daha sonra kondisyon ve kültür fizik hareketleri yaptılar. Kısa bir toplu çalışmanın ardından Hiddink futbolcularla bir süre konuştu, ardından antrenman sona erdi.

Futbolcular, otobüsle New Jersey eyaletinin Hoboken şehrindeki W Hotel'e geçtiler. Antrenmanı, New Jersey'de yaşayan az sayıda Türk taraftar da izledi.

Geri
İleri