TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Sesi Görenler, Avrupa ikincisi oldu 17.06.2022
Sesi Görenler, Avrupa ikincisi oldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Sesi Görenler Milli Takımımız, İtalya'nın Pescara kentinde düzenlenen IBSA (Görme Engelliler) Avrupa Futbol Şampiyonası'nı ikinci olarak tamamladı.

Yarı finalde İngiltere'yi eleyen Ay-Yıldızlılar, bugün Fransa'yla final maçına çıktı. Normal süresi 0-0 biten maçta Fransa'ya üçerli seri penaltı atışları sonunda 2-1 yenilen Millilerimiz ikinci sırayı aldı. Fransa şampiyon olurken, Sesi Görenler Milli Futbol Takımımız ise gümüş madalya elde etti. Sesi Görenler Milli Futbol Takımımız, turnuvada gösterdiği başarılarla final maçı öncesi hem Dünya Şampiyonası'na hem de 2024 Paris Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı elde etmişti. Ay-Yıldızlılar daha önce bir kez Avrupa Şampiyonluğu kazanmış, iki kez de Paralimpik Oyunları'na katılmayı başarmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında destek vermekten onur duyduğumuz Sesi Görenler Milli Takımımızı tebrik ediyoruz. Avrupa Şampiyonası'nda ikincilik kürsüsüne çıkan ve ülkemizi bir kez daha gururlandıran Millilerimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.