TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
2020 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda rakipler belli oldu 2.02.2020
2020 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında rakipler belli oldu
Geri
İleri

TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Ampute Futbol Milli Takımımızın, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki (EURO 2020) rakipleri belli oldu.

Şampiyonaya ev sahipliği yapacak Polonya'nın Krakow şehrinde yapılan kura çekimine seri başı olarak katılan Milliler, D Grubu'nda İtalya, Gürcistan ve Hollanda ile eşleşti.

Kura çekimine; TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak katıldı.

13-20 Eylül tarihlerinde yapılacak şampiyonada 16 ülke, 4 ayrı grupta yer alacak. Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar, çeyrek finale yükselecek.

Gruplarda eşleşmeler şu şekilde oluştu:

A Grubu: Polonya, İspanya, Ukrayna, İskoçya

B Grubu: İngiltere, Fransa, Yunanistan, Azerbaycan

C Grubu: Almanya, Belçika, İrlanda, Rusya

D Grubu: Türkiye, İtalya, Gürcistan, Hollanda

Polonya Milli Takımı ve Bayern Münih'in efsane futbolcusu Robert Lewandowski şampiyonanın tanıtım yüzü olarak belirlendi.

TFF'yi kura çekiminde temsil eden Ömer Gürsoy, Polonya Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Marek Kozminski ve UEFA Sosyal Sorumluluk Müdürü Patrick Gasser ile bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundu.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.