TR
EN
Milli Takımlar » U14 » U14 Milli Takım Haber Detayları
U14 Milli Takım 1. etap bölge seçmeleri 3. grup maçları ile devam edecek 2.10.2022
U14 Milli Takım 1. etap bölge seçmeleri 3. grup maçları ile devam edecek
Genç Milli Takımlar tarafından düzenlenen ve 2009 doğumlu oyuncuları kapsayan 14 yaş altı seçmeleri Erzurum'da yapılan karşılaşmalarla devam ediyor. 1. grupta Diyarbakır, Trakya, Van, Erzurum bölge maçları ile başlayan, 2. grupta Adana, Antalya, Trabzon ve Kayseri bölge maçları ile devam eden 14 yaş altı seçme karşılaşmaları, 3-4 Ekim 2022 tarihlerinde oynanacak İstanbul Amatör, Sakarya, Malatya ve Samsun bölgelerinin yer aldığı 3. grup maçları ile devam edecek.

U14 Milli Takım 1. etap bölge seçmeleri bu sene Erzurum'da Yüksek İrtifa Kamp Merkezi sahalarında organize ediliyor. Bölgelerde yapılan seçmeler sonucu oluşturulan takımların maçları, Genç Milli Takım antrenörleri tarafından izleniyor.

Adana, Ankara (2), Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul (3), İzmir (2), Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun, Trabzon, Trakya, Van, İstanbul Amatör bölgelerinden 20 takımda toplam 400 sporcunun yer alacağı organizasyon 29 Nisan 2023 Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Genç Milli Takım antrenörleri ile bölge antrenörlerinin takip ettiği maçlar sonrasında, U14 Milli Takımı'na ve kulüplere oyuncu havuzu oluşturulacak.

U14 Milli Takım 1. etap bölge seçmeleri maç programı için tıklayınız.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız