TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Sportif Ekipman Talimatı yürürlüğe girdi 11.07.2012
Sportif Ekipman Talimatı yürürlüğe girdi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 11 Temmuz 2012 tarihinde yaptığı toplantıda, Sportif Ekipman Talimatı'nı kabul etti.

Eski adı Sportif Ekipman ve Reklam Talimatı olan ve yeni sezonla birlikte Sportif Ekipman Talimatı adını alan talimata göre kulüpler; iç saha, dış saha ve yedek forma setlerinde farklı reklam kullanabilecek.

Kulüplerin bulundurabileceği forma seti renk sayısı da 3'ten 4'e çıkarıldı.

Talimatta yer alan bir başka değişikliğe göre; TFF hakemlerin formalarına reklam alınması konusunda münhasıran yetkili olacak.

Yeni talimat kapsamında; en üst profesyonel ligde, maç öncesi futbolculara eşlik edecek olan 18 çocuktan her biri, birbirinden farklı olmak şartıyla bu ligde yer alan bir takımın, 4 çocuk ise Milli Takımımızın formasını giyecek. Bu formalarının ön yüzünde "Fair-Play" veya "Saygı" yazısı ile logosu bulunacak.

Ayrıca 2013-2014 sezonunda yürürlüğe girecek uygulama kapsamında, Fikstürler çekildikten ve kulüplerin forma setlerinin TFF tarafından onaylanması süreci tamamlandıktan sonra, en üst iki profesyonel ligde oynayan kulüplerin müsabakalarında giyecekleri formalar, o sezon bu iki ligde görev yapacak hakemler, Merkez Hakem Kurulu ve ilgili TFF departmanlarından oluşan komite tarafından belirlenecek.

Yine 2013-2014 sezonundan itibaren geçerli olacak maddeye göre; En üst iki profesyonel ligde yer alan kulüpler, resmi müsabakalarında bu talimatta yer alan ölçüler çerçevesinde "arial" yazı tipindeki numara ve büyük harfleri kullanmak zorunda olacak.

Sportif Ekipman Talimatı için tıklayınız...

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.