TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Coca-Cola Akademi Ligi 1 Eylül'de başlayacak 14.08.2012
Coca-Cola Akademi Ligi 1 Eylülde başlayacak

2012 - 2013 sezonunda Coca-Cola Akademi Ligi'ne katılacak takımlar ve grupları ile Coca-Cola Elit Akademi Ligine katılacak takımlar belirlendi. Gelişim Ligleri Statüsü'nde yer alan esaslara göre ilgili kriterleri yerine getiren kulüplerin oluşturduğu ligler 1 Eylül 2012 tarihinde başlayacak.

Bu sezon TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün organizasyonunda; Akademi ve Elit Akademi olmak üzere iki farklı lig yer alacak. Coca-Cola Akademi Ligi organizasyonunda takımlar bölgesel olarak gruplandırılırken, Elit Akademi Ligi organizasyonu yurt geneli bir gruplandırılma ile oynanacak. Her iki lig organizasyonunda da yaş kategorileri U14, U15, U16, U17 ve U18 olmak üzere belirlenirken, katılımcı kulüpler liglere tüm yaş gruplarında katılmak zorunda olacak.

Coca-Cola Akademi Ligi bu sezon; Batı A - Batı B, Anadolu A - Anadolu B Grupları ile Doğu Anadolu Gruplarında bölgesel olarak oynanacak. Batı A grubunda yer alan 12 takım, Batı B Grubunda yer alan 10 takım ile Doğu Anadolu Grubunda yer alan 7 takım müsabakalarını çift devreli lig olarak oynayacakken, 6 şar takımdan oluşan Anadolu A Grubu ve Anadolu B Grubu ise müsabakalarını 3 devreli lig olarak oynayacak.

U18'ler görücüye çıkacak

Yurt genelinde oynanacak Coca-Cola Elit Akademi Ligi'ne katılacak 16 profesyonel kulüp çift devreli lig usulüne göre bu kategorideki müsabakalarını oynayacaklar.

Her iki lig organizasyonunda da U18 yaş grubunda yer alan takımlar,  ligin ilk yarısında en az 3 ve ikinci yarısında en az 3 olmak üzere toplam en az 6 müsabakasını, bağlı oldukları kulübün "A" takımlarının resmi müsabakalarını oynadığı stadyumda ve günde yapmak zorunda olacaklar.

57 kulüp, haftada 140 maç

Bu sezon Coca-Cola Akademi Ligi ve Coca-Cola Elit Akademi Ligi'nde yer alan toplam 57 kulüp, 5 yaş grubunda (U14, U15, U16, U17, U18) mücadele edecek ve haftada 140 müsabaka oynayacaklar. U14 ve U15 yaş grubu maçları Cumartesi, U16 ve U17 yaş grubu maçları Pazar, U18 yaş grubu maçları ise Cumartesi veya Pazar günleri oynanacak.
Lig fikstürleri www.tff.org adresinden yayınlanacak ve katılımcı kulüplere bildirilecek.


2012 - 2013 sezonunda Coca-Cola Akademi Ligi grupları için tıklayınız...

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.