TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Ligler » Amatörler » Amatörler Haber Detay
Ali Düşmez, Iğdır ASKF binasının açılışını yaptı 14.11.2017
Ali Düşmez, Iğdır ASKF binasının açılışını yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, Iğdır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından hizmete açılan Iğdır ASKF Merkez binasının açılışını yaptı.

Ali Düşmez'e Iğdır ziyaretinde Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, teknik direktör Yılmaz Vural, spor adamı Seyit Ateş, Ardahan, Kars, Erzurum, Malatya, Elazığ, Muş, Bingöl, Van, Siirt, Erzincan, Ağrı ASKF başkan ve yöneticileri, TFF Erzurum, Malatya ve Van Bölge müdürleri, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür eşlik etti.

Iğdır ziyaretinde "Ülkemizde Spor Organizasyonları" isimli panele katılan Düşmez, panel için gittiği Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampusu Konferans salonu önünde halaylarla karşılandı. Düzenlenen panele sporcu ve taban birliklerinin yanı sıra Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Alma, Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu da dinleyici olarak katıldı.

Panel sonrasında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından alımı yapılan Iğdır ASKF Merkez Binasının açılış töreni yapıldı. Açılış törenine Vali Vekili Bilgehan Karanfil, Belediye Başkanı Murat Yitik ve birçok davetli katılım gösterdi. Ali Düşmez, burada yaptığı konuşmada, "Iğdır amatörlerinin hizmetinde kullanılmak üzere bu güzel merkezi satın aldık. İç döşemesini o dönem belediye başkanımız ile konuştuğumuzda 'Ben yapacağım' demişti. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Iğdır amatörlerine destekler sunan valimize etmek istiyorum. Biz bu merkezimizde yalnızca futbol değil, sporun tüm branşlarına hizmet edeceğiz" dedi.

Merkezin açılışında Iğdır ASKF Başkanı Filit Yıldırım tarafından misafirlere plaket takdimi yapıldı.

Merkez açılışı sonrasında Iğdır 1. Amatör Küme müsabakalarından 1905 Genç Aslanlar - Alut Spor arasında oynanan karşılaşmayı da bir süre takip eden Düşmez, burada her iki takımın antrenör, yönetici ve taraftarları ile bir süre sohbet etti. Düşmez daha sonra taekwondo çalışan sporcuları ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.