TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Kadınlar Ligi şampiyonu Ataşehir Belediyespor kupasını aldı 9.05.2011
Kadınlar Ligi şampiyonu Ataşehir Belediyespor kupasını aldı
Geri
İleri

Türkiye Kadınlar 1. Futbol Ligi'nde sezonu şampiyon tamamlayan Ataşehir Belediyespor, kupasına düzenlenen törenle kavuştu. Ağaoğlu My City Otel'de gerçekleştirilen kupa töreninde, Türkiye Futbol Federasyonu 1.Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, TFF Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal, Genel Sekreter Vekili Ali Parlak, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Sadık Semih Kayhan, sporcular, teknik heyet ve davetliler hazır bulundu.
 
"2012 Avrupa Şampiyonası kadın futbolunun önünü açacak"
 
Türkiye'de kadınlar futbolunun son yıllarda giderek yükselen bir grafik çizdiğini aktaran Lutfi Arıboğan, ''Lige başlarken, mücadele içinde, Fair Play içinde geçmesini istemiştik, öyle de oldu. Göreve geldiğimiz Şubat 2008'den bu yana kadın futboluna TFF olarak büyük önem veriyoruz. Çok güzel bir kadın ligi hayal ediyoruz'' dedi.
 
Kadınlar 1.Lig'inde şampiyonluğa ulaşan Ataşehir Belediyespor'un yanısıra 1.Lig'e yükselen Bursa Sağlıkgücüspor ve Karadeniz Ereğlispor'u da kutlayan Başkan Vekili Arıboğan, "Kadın futbolunun gelişmesi için ciddi çalışmalarımız var. Bu konuda bizi en çok sevindiren olaylardan biri de U19 Avrupa Kadınlar Şampiyonası. Gelecek yaz Muğla'da ev sahipliği yapacağımız şampiyona, hem Türkiye'nin organizasyon rüştünü ispat edecek hem de genç oyuncularımızın uluslararası alanda tecrübe kazanmasını sağlayacak" diye konuştu.

14 bin kız çocuğu futbolu topuyla tanıştı
 
Kız çocuklarını futbol ile buluşturmak için başlatılan büyük projeyi de katılımcılarla paylaşan Lutfi Arıboğan; "Futbol Genel Direktörlüğümüz tarafından 2011 yılında 70 ilde 85 adet kız futbol okulu açıldı. 11-12 yaş kız çocuklarına yönelik olan futbol okulları ilk mezunlarını bu hafta verdi. Futbol okullarıyla 14 bin kız çocuğumuz ilk defa futbol topu ile buluşmuş oldu. Buradaki temel eğitim ile kızlarımızın da hayallerindeki gibi futbolcu olmalarının önü açılıyor. Bu okullarda eğitim gören yetenekli futbolcu adayları Futbol Köyleri gibi özel projelerde de yer alarak Milli takımlara kadar yükselebilecek. Tüm bunlar, lisanslı futbolcu sayısını 1 milyona çıkarma hedefimizin parçaları. 3 yıl önce 200 binlerde devraldığımız lisanslı futbolcu sayısını 500 bine çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Kadın futboluna desteklerinden dolayı Ağaoğlu Şirketler Grubu'na ve diğer takımlara destek veren kurumların katkılarından da memnuniyet duyuyoruz. 

Ataşehir Belediyespor başkanı Sadık Semih Kayhan da 2 yıllık emeğin sonucu olarak Türkiye'nin en büyük kupasını kazandıklarını aktarırken, ''Başarımız sadece ilk ayak. Hedefimiz Avrupa'da başarılı olmak. Bunun için kararlıyız'' diye konuştu. Takımın sponsoru olan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, kadın futbolunun, dünyaya Türk kadınının modern yüzünü gösterebilme açısından bir fırsat olduğunun altını çizerken, desteklerini sürdüreceklerini ve Avrupa'da başarı beklediklerini aktardı.
 
Konuşmaların ardından Ataşehir Belediyespor takımı sporcularına ve teknik heyetine, madalyaları ve şampiyonluk kupası verildi.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.