TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 137. sayısı yayında 1.4.2016
TamSahanın 137. sayısı yayında

TamSaha dergisinin Nisan sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 137. sayısı da dopdolu.

Muhammet Beşir: Bu çocuk santrfor doğmuş

Babası, amcası, abisi profesyonel futbolcu olunca onun için de "futbol kanında var" demek çok mümkün. Bu özelliğini Trabzonspor'la çıktığı ilk maçında golünü atarak, daha sonra da kupada gollerini tekrarlayarak gösterdi. Hayatının dönüm noktalarında onu Trabzonspor'a kazandıran Sadi Tekelioğlu, 1461'de stoper ve ön liberodan alıp "Bu çocuk santrfor doğmuş" diyerek bugünkü pozisyonuna getiren Selçuk Perekli ve "Eğer futbolcu olamazsan kendine ihanet edersin" diyerek pozisyonunun özelliklerini ezberleten Aşkın Dilli bulunuyor. U19 Millî Takımı düzeyinde ay-yıldız gururunu yaşayan genç santrfor, ilginç hikâyesini TamSaha okurlarıyla paylaştı.

Ertuğrul Ersoy: Özgüvenim tam, gözüm kara

Bu sezon Spor Toto Süper Lig'de forma giyen en genç oyuncu var karşımızda. Bursaspor altyapısında yetişip Şenol Güneş döneminde 17 yaşında oynama şansı bulan ve kupa finaline çıkan, bu sezon ise kiralık olarak gittiği Çaykur Rizespor'da Hikmet Karaman'la olgunlaşma fırsatı bulan genç stoper, başarısını özgüvenine ve gözü karalığına bağlıyor. Ailesi için futbol oynadığını, başarıya aç olduğunu anlatan millî oyuncu, çarpıcı hikâyesini TamSaha'ya anlattı.

Genç Millî Takımlar Araştırması: Ay-yıldızın 7 ana damarı var2015 yılı içinde U14'ten U19'a 6 Genç Millî Takımımızda 35 kulüpten ve Avrupa'dan gelen 200 oyuncu forma giydi. Bu oyuncuların 113'ü Fenerbahçe, Galatasaray, Altınordu, Bursaspor, Beşiktaş ve Trabzonspor'dan geldi. 6 kulüp, toplam sayının yüzde 56.5'ini karşılarken, gurbetçi oyuncular da yüzde 17'sini oluşturdu.Ayrıca, "Avusturya-Türkiye: Viyana'da ay-yıldızlı fiyaka", "Türkiye-İsveç: CENK zamanı", "Avrupa Şampiyonalarında Türkiye: Çok daha büyük başarıların habercisi", "Avrupa Şampiyonası Tarihi: Altın finaller dönemi", "Ziraat Türkiye Kupası: Mahşerin dört atlısı", "Bilet ayaklanması", "JohanCruyff: Bir futbol devrimcisinin ardından", "UEFA Şampiyonlar Ligi: Favoriler tam yol ileri", "UEFA Avrupa Ligi: Bir başka bahara", "Aston Villa: Bir devin çöküşü", "Van Gaal ve gençleri" dosyalarıyla TamSaha'nın 137. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.